WhatsApp kombinuje z weryfikacją konta. Wystarczy odcisk palca

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek

20.09.2023 08:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp pracuje nad wprowadzeniem nowej metody weryfikacji konta, co przyda się wszystkim, którzy doświadczają problemów z logowaniem do komunikatora. W testowym WhatsAppie na Androida, niektórzy mogą już korzystać z nowej funkcji przygotowanej na tę okazję.

O szczegółach informuje WABetaInfo. Zespół WhatsAppa wprowadził do testowej wersji obsługę kluczy dostępu w komunikatorze, dzięki którym użytkownik może potwierdzić swoją tożsamość przy danym urządzeniu w sytuacji, kiedy ma problemy ze standardowym logowaniem. WhatsApp zapisze klucze w lokalnym menedżerze haseł, a do weryfikacji będzie można użyć odcisku palca, wizerunku twarzy czy kodu odblokowania ekranu smartfonu.

Aby skorzystać z nowej opcji, należy zajrzeć do ustawień w WhatsAppa. W sekcji Konto powinna zostać udostępniona nowa pozycja, która pozwala uruchomić konfigurację klucza dostępu. Co ważne, na tym etapie mowa wyłącznie o testach. Funkcja jest dostępna tylko po instalacji najnowszego wydania WhatsAppa beta 2.23.20.4 na Androida. Dodatkowo, jak zwraca uwagę WABetaInfo, nie wszyscy testerzy widzą klucze dostępu od razu - możliwe, że wdrażanie nawet w ramach wersji testowej realizowane jest w ramach swego rodzaju testów A/B.

Klucze dostępu w WhatsAppie
Klucze dostępu w WhatsAppie© WABetaInfo

W założeniu nowa funkcja WhatsAppa ma być dodatkową formą weryfikacji konta cenną zwłaszcza dla osób, które doświadczają problemów z logowaniem i komunikator prosi ich o dodatkowe potwierdzenie tożsamości. Wcześniej WhatsApp uruchomił prace nad inną opcją, która pozwala zweryfikować użytkownika przez e-mail. Zastosowanie kluczy dostępu ma być po prostu wygodniejsze, bo obsługa w praktyce sprowadzi się do kliknięcia kilku przycisków w ramach jednej aplikacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)