WhatsApp kombinuje z weryfikacją konta. Wystarczy odcisk palca

WhatsApp kombinuje z weryfikacją konta. Wystarczy odcisk palca

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
20.09.2023 08:17

WhatsApp pracuje nad wprowadzeniem nowej metody weryfikacji konta, co przyda się wszystkim, którzy doświadczają problemów z logowaniem do komunikatora. W testowym WhatsAppie na Androida, niektórzy mogą już korzystać z nowej funkcji przygotowanej na tę okazję.

O szczegółach informuje WABetaInfo. Zespół WhatsAppa wprowadził do testowej wersji obsługę kluczy dostępu w komunikatorze, dzięki którym użytkownik może potwierdzić swoją tożsamość przy danym urządzeniu w sytuacji, kiedy ma problemy ze standardowym logowaniem. WhatsApp zapisze klucze w lokalnym menedżerze haseł, a do weryfikacji będzie można użyć odcisku palca, wizerunku twarzy czy kodu odblokowania ekranu smartfonu.

Aby skorzystać z nowej opcji, należy zajrzeć do ustawień w WhatsAppa. W sekcji Konto powinna zostać udostępniona nowa pozycja, która pozwala uruchomić konfigurację klucza dostępu. Co ważne, na tym etapie mowa wyłącznie o testach. Funkcja jest dostępna tylko po instalacji najnowszego wydania WhatsAppa beta 2.23.20.4 na Androida. Dodatkowo, jak zwraca uwagę WABetaInfo, nie wszyscy testerzy widzą klucze dostępu od razu - możliwe, że wdrażanie nawet w ramach wersji testowej realizowane jest w ramach swego rodzaju testów A/B.

Klucze dostępu w WhatsAppie
Klucze dostępu w WhatsAppie© WABetaInfo

W założeniu nowa funkcja WhatsAppa ma być dodatkową formą weryfikacji konta cenną zwłaszcza dla osób, które doświadczają problemów z logowaniem i komunikator prosi ich o dodatkowe potwierdzenie tożsamości. Wcześniej WhatsApp uruchomił prace nad inną opcją, która pozwala zweryfikować użytkownika przez e-mail. Zastosowanie kluczy dostępu ma być po prostu wygodniejsze, bo obsługa w praktyce sprowadzi się do kliknięcia kilku przycisków w ramach jednej aplikacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)