WhatsApp ma już 2 miliardy użytkowników. Twórcy chwalą zaawansowane zabezpieczenia

WhatsApp ma już 2 miliardy użytkowników. Twórcy chwalą zaawansowane zabezpieczenia

WhatsApp cieszy się ogromną popularnością
WhatsApp cieszy się ogromną popularnością
Arkadiusz Stando
13.02.2020 15:56, aktualizacja: 13.02.2020 16:07

Niedawno WhatsApp przebił barierę 5 miliardów pobrań ze Sklepu Play. Teraz komunikator Facebooka osiągnął kolejny kamień milowy. Korzystają z niego już 2 miliardy użytkowników.

Zaledwie 10 aplikacji przekroczyło 5 miliardów pobrań w Sklepie Play. Niedawno do tego grona dołączył komunikator WhatsApp na Android. To dopiero druga aplikacja, której się zebrać taką ilość pobrań. Teraz właściciele bezpiecznego komunikatora chwalą się kolejnym sporym osiągnięciem.

Dwa miliardy użytkowników – poufnie łączymy świat– brzmi tytuł nowego posta na blogu WhatsApp. Właściciele komunikatora chwalą się w nim świetnymi wynikami i zaawansowanym szyfrowaniem. Ma ono działać jak niezniszczalny zamek cyfowy, który zabezpiecza informacje przesyłane w WhatsApp, chroniąc Cię przed hakerami i przestępcami – czytamy w poście.

Facebook wychwala zabezpieczenia WhatsAppa, które dopiero co złamano

Niedawno na jaw wyszło włamanie do iPhone'a najbogatszego człowieka na świecie, Jeffa Bezosa. Ataku dokonano przy pomocy pliku wideo, zawierającego złośliwy kod. Wiadomość na telefon Bezosa trafiła przez aplikację WhatsApp. W ubiegłym tygodniu ujawniono także niebezpieczną lukę w wersji desktopowej komunikatora.

Wątpliwości co do zabezpieczeń WhatsAppa nie maleją. Twórca konkurencyjnej aplikacji Telegram, Pawieł Durow, niedawno skrytykował komunikator Facebooka w poście na swoim blogu. Zarzucił firmie Zuckerberga współpracę z rządami różnych krajów. Twierdzi też, że w WhatsAppie ukryto masę różnych backdoorów, które wykorzystują potem służby.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)