WhatsApp: masz wiadomość głosową? Koniec ze wsłuchiwaniem się

Strona głównaWhatsApp: masz wiadomość głosową? Koniec ze wsłuchiwaniem się
13.09.2021 14:26
WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

WhatsApp pracuje nad kolejną nowością w komunikatorze, tym razem tworzoną z myślą o wiadomościach głosowych. Twórcy testują opcję transkrypcji nagrań - WhatsApp będzie wyświetlać na ekranie napisy jako dodatek do wiadomości głosowych.

bECRaWlh

Chodzi o prostą funkcję, dzięki której odbiorca wiadomości głosowej nie będzie musiał się w nią wsłuchiwać, aby poznać dokładnie treść. WhatsApp będzie na bieżąco wyświetlać napisy na ekranie, co pozwoli również odczytywać z ekranu słowa, które wypowiada nadawca. Całość ma działać analogicznie choćby do napisów na żywo przy filmach na YouTubie.

Na razie transkrypcja wiadomości głosowych w WhatsAppie jest dostępna tylko do wewnętrznych testów, ale o szczegółach poinformował WABetaInfo. Co ciekawe, obecnie jest rozwijana tylko z myślą o użytkownikach iOS-a i nie wiadomo, czy w ogóle trafi na Androida. Historia rozwoju WhatsAppa pamięta już jednak takie momenty, kiedy nowe funkcje komunikatora trafiały na obydwie platformy w różnym czasie.

Transkrypcja wiadomości głosowych w WhatsAppie
Źródło zdjęć: © WABetaInfo
Transkrypcja wiadomości głosowych w WhatsAppie

Jak podaje WABetaInfo, transkrypcja wiadomości głosowych ma polegać na wykorzystaniu technologii Apple'a, dzięki czemu nagrania nie będą trafiać na serwery WhatsAppa czy Facebooka. Transkrypcja do raz przetworzonego nagrania ma być natomiast zapisywana lokalnie w smartfonie, dzięki czemu użytkownik będzie miał do niej dostęp w przyszłości, bez konieczności ponownego wysyłania do przetworzenia.

bECRaWlj
WhatsApp: 2 nowe funkcje, które zmienią komunikator
WhatsApp: 2 nowe funkcje, które zmienią komunikator

Warto również dodać, że choć Apple zamierza wykorzystywać dane pozyskane na etapie przetwarzania wiadomości na potrzeby dalszego rozwoju technologii rozpoznawania mowy, dane te mają pozostać anonimowe i nie być wiązane z konkretnym użytkownikiem WhatsAppa. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy transkrypcja wiadomości trafi do finalnej wersji komunikatora.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECRaWmf