WhatsApp na iOS-a bardziej ograniczony. Apple naprawdę nie chce naklejek w App Store

WhatsApp na iOS‑a bardziej ograniczony. Apple naprawdę nie chce naklejek w App Store

WhatsApp na iOS-a bardziej ograniczony. Apple naprawdę nie chce naklejek w App Store
12.12.2018 21:10

Użytkownicy WhatsAppa mogą już korzystać z naklejek – funkcji znanej z wielu innych komunikatorów. Okazuje się jednak, że nie na wszystkich platformach opcja oferuje identyczne możliwości. Użytkownicy urządzeń Apple są bowiem w gorszym położeniu.

Wcześniej informowaliśmy o ograniczeniach w oficjalnym sklepie z aplikacjami na iOS-a. Zasady Apple, które są bardziej restrykcyjne względem tych stosowanych przez Google w Androidzie, nie dopuszczają naklejek w App Store. Dostępne pakiety grafik do WhatsAppa są usuwane. Co ciekawe, powód wydaje się dość błahy – użytkownicy mogliby podobno je pomylić z naklejkami do iMessage. Niestety, na platformie Apple trzeba działać według określonych zasad, bowiem za łamanie przepisów grozi kara usunięcia aplikacji ze sklepu.

Wszystkie naklejki znikną z App Store? To wysoce prawdopodobne.
Wszystkie naklejki znikną z App Store? To wysoce prawdopodobne.

Zmiany w aplikacji WhatsApp na iOS-a sugerują, że niebawem temat naklejek w App Store zostanie zamknięty. Niestety, prawdopodobnie zakończy się on całkowitym usunięciem naklejek ze sklepu. W ostatniej aktualizacji komunikatora, która odbywa się po stronie serwera, z menu naklejek znika link do App Store, który zapewniał szybki dostęp do dodatkowych pakietów grafik. Staje się zbędny, gdy Apple usuwa kolejne naklejki z własnego sklepu.

Użytkownikom iPhone’ów i iPadów pozostanie więc korzystanie z ograniczonej listy naklejek, które dostępne są w samym komunikatorze. Z kolei osoby z Androidem nadal mają dostęp do wielu ciekawych grafik, które zostały stworzone przez społeczność skupioną wokół popularnego komunikatora. Rozwiązaniem problemu mogłoby się okazać zaimplementowanie w aplikacji autorskiego rozbudowanego sklepu z naklejkami. Trudno jednak określić, czy twórcy zdecydują się na taki ruch.

Owszem, nie jest to znacząca zmiana. Z pewnością sporo użytkowników nie potrzebuje naklejek. Jednakże, sytuacja pokazuje, że komunikator WhatsApp na wybranych platformach może być aplikacją oferującą większe możliwości.

Najnowszą wersję WhatsAppa znajdziecie w naszym katalogu z aplikacjami. Komunikator dostępny jest w wersji na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)