WhatsApp na iOS-a z dużą dawką nowości. Można już testować prywatne odpowiedzi

WhatsApp na iOS‑a z dużą dawką nowości. Można już testować prywatne odpowiedzi

WhatsApp – sporo nowości w testowej wersji. (depositphotos)
WhatsApp – sporo nowości w testowej wersji. (depositphotos)
07.01.2019 13:29

Użytkownicy popularnego komunikatora WhatsApp z pewnością nie mogą narzekać na brak nowych funkcji. Twórcy dość często dostarczają aktualizacje, które wprowadzają większe nowości, zamiast być tylko zbiorem poprawek. Do testowego kanału trafiła właśnie nowa wersja WhatsAppa, która otrzymała pokaźny zastrzyk usprawnień.

Zmiany, które trafiły do testowej wersji 2.19.10.21, zostały szczegółowo przedstawione przez serwis WABetaInfo. WhatsApp otrzymał większe możliwości związane z naklejkami, prywatne odpowiedzi w grupowych rozmowach, a także obsługę technologii 3D Touch ułatwiającą podgląd aktualizacji statusów.

WhatsApp – naklejki na zdjęciu. (źródło: wabetainfo.com)
WhatsApp – naklejki na zdjęciu. (źródło: wabetainfo.com)

WhatsApp oferuje już naklejki, które można wysyłać podczas rozmowy. Wraz z nową wersją, będzie je można dodawać także do zdjęć, filmów i GIF-ów, co pozwoli na personalizację przesyłanych materiałów. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku WhatsAppa na iOS-a użytkownicy otrzymują pewne ograniczenia – Apple nie dopuszcza bowiem naklejek w sklepie z aplikacjami.

Kolejną nowością są prywatne odpowiedzi na wiadomości w konwersacji grupowej. Jeśli chcemy wysłać odpowiedź, którą zobaczy wyłącznie jedna osoba, to wystarczy przytrzymać palec na wybranej wiadomości. Po chwili pojawi się menu z dodatkowymi opcjami, wśród których dostępna jest funkcja Odpowiedz prywatnie. Po jej wybraniu automatycznie zostanie otwarte nowe okno rozmowy z jednym uczestnikiem grupy.

WhatsApp – prywatne odpowiedzi. (źródło: wabetainfo.com)
WhatsApp – prywatne odpowiedzi. (źródło: wabetainfo.com)

Właściciele iPhone’ów 6s lub nowszych (z wyłączeniem modelu XR) mogą w wersji beta korzystać z obsługi 3D Touch, aby szybko zobaczyć podgląd aktualizacji statusu. Technologia 3D Touch została stworzona przez Apple i jej działanie sprowadza się do wykrywania siły nacisku na wyświetlacz. Mocniejsze naciśnięcie najczęściej zapewnia dostęp do dodatkowych opcji – np. wspomniane nowe menu podglądu statusu w WhatsAppie.

Opisywane nowości są obecnie dostępne w testowej wersji komunikatora. Jednakże, niebawem powinny trafić do wszystkich użytkowników w stabilnym wydaniu. WhatsAppa w najnowszej wersji znajdziecie oczywiście w naszym katalogu aplikacji. Dostępny jest na urządzenia z iOS-em i Androidem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)