WhatsApp: od 15 maja nowy regulamin. Masz ostatni tydzień na decyzję

Strona głównaWhatsApp: od 15 maja nowy regulamin. Masz ostatni tydzień na decyzję
08.05.2021 13:55
WhatsApp zmienia regulamin 15 maja
WhatsApp zmienia regulamin 15 maja
Źródło zdjęć: © Pixabay

WhatsApp zmienia regulamin i jeśli do 15 maja go nie zaakceptujesz, w praktyce stracisz możliwość dalszego korzystania z komunikatora. Nowe zasady to więcej gromadzenia danych analitycznych i dzielenia się nimi z macierzystym Facebookiem.

Użytkownicy WhatsAppa mają twardy orzech do zgryzienia. Nowy regulamin, którego wdrożenie jest sygnalizowane od końca ubiegłego roku, finalnie 15 maja wchodzi w życie. Aby dalej korzystać z WhatsAppa, trzeba go zaakceptować, a wiąże się to z wyrażeniem zgody na analizowanie większej liczby danych o użytkowniku.

WhatsApp gwarantuje przy tym, że zmiany są w praktyce istotne wyłącznie w kontekście komunikacji na drodze użytkownik-firma (bo również przedsiębiorcy mogą zakładać "biznesowe" konta na WhatsAppie) i docelowo mają pomóc w realizowaniu oferowanych usług. W praktyce natomiast, także osoby korzystające z WhatsAppa wyłącznie na potrzeby prywatne obawiają się o swoje bezpieczeństwo - jeśli jednak ufać oficjalnej narracji, są to obawy nieuzasadnione.

Decyzję dotyczącą akceptacji nowego regulaminu każdy musi podjąć samodzielnie. Warto jednak wiedzieć, że w praktyce został na to ostatni tydzień. Nowe zasady wchodzą w życie 15 maja i jeśli do tego czasu nowy regulamin nie zostanie zaakceptowany, użytkownika czeka szereg utrudnień, a w praktyce zablokowanie możliwości dalszego korzystania z czatów.

Dopóki korzystający z WhatsAppa nie wyrazi zgody na nowe zasady, komunikator nie pozwoli m.in. czytać i wysyłać nowych wiadomości, choć warto wiedzieć, że przez pewien czas wciąż będą działać powiadomienia i przychodzące rozmowy głosowe. Należy również pamiętać, że docelowo konta, które nie będą aktywne przez 120 dni, będą automatycznie usuwane.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)