WhatsApp: od 15 maja nowy regulamin. Masz ostatni tydzień na decyzję

WhatsApp zmienia regulamin 15 maja
WhatsApp zmienia regulamin 15 maja
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

08.05.2021 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp zmienia regulamin i jeśli do 15 maja go nie zaakceptujesz, w praktyce stracisz możliwość dalszego korzystania z komunikatora. Nowe zasady to więcej gromadzenia danych analitycznych i dzielenia się nimi z macierzystym Facebookiem.

Użytkownicy WhatsAppa mają twardy orzech do zgryzienia. Nowy regulamin, którego wdrożenie jest sygnalizowane od końca ubiegłego roku, finalnie 15 maja wchodzi w życie. Aby dalej korzystać z WhatsAppa, trzeba go zaakceptować, a wiąże się to z wyrażeniem zgody na analizowanie większej liczby danych o użytkowniku.

WhatsApp gwarantuje przy tym, że zmiany są w praktyce istotne wyłącznie w kontekście komunikacji na drodze użytkownik-firma (bo również przedsiębiorcy mogą zakładać "biznesowe" konta na WhatsAppie) i docelowo mają pomóc w realizowaniu oferowanych usług. W praktyce natomiast, także osoby korzystające z WhatsAppa wyłącznie na potrzeby prywatne obawiają się o swoje bezpieczeństwo - jeśli jednak ufać oficjalnej narracji, są to obawy nieuzasadnione.

Decyzję dotyczącą akceptacji nowego regulaminu każdy musi podjąć samodzielnie. Warto jednak wiedzieć, że w praktyce został na to ostatni tydzień. Nowe zasady wchodzą w życie 15 maja i jeśli do tego czasu nowy regulamin nie zostanie zaakceptowany, użytkownika czeka szereg utrudnień, a w praktyce zablokowanie możliwości dalszego korzystania z czatów.

Dopóki korzystający z WhatsAppa nie wyrazi zgody na nowe zasady, komunikator nie pozwoli m.in. czytać i wysyłać nowych wiadomości, choć warto wiedzieć, że przez pewien czas wciąż będą działać powiadomienia i przychodzące rozmowy głosowe. Należy również pamiętać, że docelowo konta, które nie będą aktywne przez 120 dni, będą automatycznie usuwane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)