WhatsApp rozszerza funkcję znikających wiadomości. Jest kilka zmian

WhatsApp rozszerza funkcję znikających wiadomości. Jest kilka zmian

fot. Pixabay
fot. Pixabay
Arkadiusz Stando
13.04.2021 14:49

Funkcja znikających wiadomości jest dostępna w WhatsApp już od listopada 2020 roku, ale wygląda na to, że szykują się pewne zmiany. W wersji beta 2.21.8.7, udostępnionej użytkownikom zapisanym do Google Play Beta Program, pojawiły się nowe opcje dla czatów grupowych.

Każdy użytkownik WhatsApp może uruchomić znikające wiadomości w okienku rozmowy z inną osobą. Funkcja pozwala na automatyczne usuwanie każdej wiadomości, kiedy upłynie określona ilość czasu. Aktualnie w WhatsApp widnieje tylko jedna opcja – znikają po 7 dniach. Niedawno twórcy komunikatora zapowiedzieli "znikające zdjęcia". Teraz firma testuje możliwość automatycznego usuwania wiadomości po 24 godzinach.

WhatsApp umożliwi automatyczne usuwanie wiadomości po 24 godzinach

Deweloperzy WhatsAppa zapowiadali zmiany w ubiegłym miesiącu, więc niewykluczone, że funkcja znajduje się na ostatniej prostej do pojawienia się w stabilnej wersji komunikatora. Ale to jeszcze nie wszystko, czego dowiedzieliśmy się z nowej bety WhatsAppa. Pojawiają się także zmiany dotyczące znikających wiadomości w czatach grupowych.

Aktualnie funkcję automatycznego usuwania wiadomości starszych niż 7 dni w czatach grupowych mogą uruchomić jedynie ich administratorzy. W najnowszej becie pojawiła się zmiana, umożliwiająca przełączania tej opcji wszystkim członkom grupy, jeżeli administrator jej nie zablokował.

fot. WABetaInfo
fot. WABetaInfo

Funkcję będzie można uruchomić w sekcji "Edytuj informacje o grupie". Pozwala ona również na zmianę opisu, tematu czy ikonki grupy. Warto zauważyć, że nie da się ustawić przyzwolenia na tylko jedną z funkcji (np. usuwania wiadomości), ale jedyną opcją jest nadanie pełnych praw członkom czatu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)