WhatsApp wprowadza istotne zmiany. Ułatwią komunikację

WhatsApp wprowadza istotne zmiany. Ułatwią komunikację

WhatsApp w smartfonie
WhatsApp w smartfonie
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
06.05.2022 13:34

WhatsApp otrzyma nową funkcję, a oprócz tego doczekamy się sporych usprawnień podstawowych elementów aplikacji. Nowością, na którą użytkownicy czekali już dość długo, są reakcje do wiadomości.

WhatsApp goni konkurencję. Na oficjalnym blogu poinformowano o wprowadzeniu nowej funkcji, która jest dobrze znana użytkownikom innych komunikatorów. Chodzi o możliwość dodawania reakcji do wiadomości. Możliwość ta ma poprawić czytelność, przede wszystkim w konwersacjach grupowych, gdzie reakcje pozwalają na wyrażenie opinii o wiadomości bez informowania o tym całej grupy.

Reakcje do wiadomości mogą jeszcze nie być dostępne u wszystkich użytkowników WhatsAppa. Ale z informacji udzielonych przez rzecznika prasowego Meta dziennikarzom serwisu The Verge wynika, że w ciągu tygodnia funkcja ta powinna być już ogólnodostępna.

WhatsApp pozwoli przesłać większe pliki

To jednak nie koniec zmian. Dla wielu użytkowników znacznie istotniejszy może być fakt, że WhatsApp zacznie obsługiwać większe pliki. W najnowszej liczbie aplikacji możliwe będzie wysyłanie plików o wielkości nawet 2 GB. Od teraz dostępny będzie także licznik, który pokazuje ile czasu zajmie wysłanie lub pobranie danych.

Ostatnią z nowości, z której skorzystają użytkownicy WhatsAppa, jest zwiększenie maksymalnej liczby użytkowników danej grupy. Na oficjalnym blogu ogłoszono, że od teraz możliwe jest tworzenie grup zawierających do 512 członków.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)