WhatsApp wprowadza kolejne ulepszenia. Tym razem zmienił się interfejs

WhatsApp wprowadza kolejne ulepszenia. Tym razem zmienił się interfejs13.07.2021 15:54
WhatsApp wprowadza kolejne ulepszenia. Tym razem zmienił się interfejs
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto

Komunikator WhatsApp pracuje ostatnio intensywnie nad poprawieniem aplikacji. Można podejrzewać, że odpływ użytkowników został jednak zauważony przez twórców, bowiem kolejne usprawnienia pojawiają się kilka razy w miesiącu.

Tym razem serwis WABetaInfo zauważył, że aplikacja WhatsApp dostała aktualizację wersji beta do 2.21.140.11, zarówno na Androidzie, jak i iOS-ie. Nowe zmiany dotyczą wyglądu interfejsu aplikacji.

Łatwiejsze połączenia

Twórcy WhatsAppa postanowili dokonać zmiany interfejsu użytkownika podczas dzwonienia do innych użytkowników. Obecnie swoim wyglądem przypomina on popularnego konkurenta z iOS-a, komunikator Facetime.

Zmiana wyglądu ma umożliwić łatwiejsze odnalezienie poszukiwanych opcji. Dodatkowo przycisk do dzwonienia stał się bardziej widoczny, a przez to zwiększyła się intuicyjność korzystania z WhatsAppa.

Zmiany w komunikatorze WhatsApp
Źródło zdjęć: © WABetaInfo
Zmiany w komunikatorze WhatsApp

Grupowe rozmowy

Drugie, ważniejsze usprawnienie dotyczy możliwości dołączania do rozmów grupowych. Aktualizacja zapewnia możliwość przyłączenia się nawet do już trwającej dyskusji głosowej. Twórcy zwracają uwagę, że nawet jeżeli przegapi się, w pierwszym momencie, komunikat o rozpoczęciu rozmowy, to wystarczy otworzyć aplikację, aby do niej dołączyć.

Po otworzeniu komunikatora, użytkownik dostanie powiadomienie o trwającej rozmowie, do której został zaproszony. Dzięki temu nie będzie potrzebne ponowne dołączanie go do niej przez innych uczestników, którzy się na niej znajdują.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)