WhatsApp wyciszy telefony z nieznanych numerów

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek

07.03.2023 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp już niedługo pomoże użytkownikom, którzy nie przepadają za połączeniami z nieznanych numerów. Chodzi o możliwość wyciszania telefonów w aplikacji, które pochodzą od nieznanych kontaktów. W praktyce pozwoli to uniknąć spamu lub innych telefonów od nieznajomych.

WhatsApp pracuje nad funkcją do swojego komunikatora, która pozwoli wyciszać połączenia przychodzące od niezapisanych w kontaktach numerów. Informację o tej opcji podaje WABetaInfo na podstawie analizy testowego wydania WhatsAppa Beta na Androida. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy funkcja trafi do stabilnego wydania, ale już teraz wiadomo, jak będzie działać.

W praktyce chodzi o prostą opcję wśród ustawień WhatsAppa, dzięki której użytkownik będzie mógł wyciszyć przychodzące połączenia telefoniczne od osób, których nie ma zapisanych w książce adresowej. Połączenia będą się pojawiać w historii WhatsAppa w standardowy sposób, ale użytkownik nie usłyszy powiadomienia, co pozwoli odciąć się od nieoczekiwanych połączeń, jeśli jest to dla danej osoby nagminnym problemem.

Wyciszanie niechcianych połączeń w WhatsAppie
Wyciszanie niechcianych połączeń w WhatsAppie© WABetaInfo

Po włączeniu, nowa opcja w WhatsAppie pozwoli również ograniczyć połączenia od potencjalnych oszustów lub spamerów. Dodatkowo będzie to zabezpieczenie przed nieoczekiwanymi połączeniami od członków grup, które wcześniej zostały założone w WhatsAppie. Jak zwraca uwagę WABetaInfo, numer telefonu twórcy danej grupy zawsze jest dostępny dla wszystkich jej członków.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także