WhatsApp: zmieniasz telefon? Nie stracisz historii rozmów

WhatsApp: zmieniasz telefon? Nie stracisz historii rozmów

WhatsApp zyska nową funkcję
WhatsApp zyska nową funkcję
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek
29.07.2021 07:00

WhatsApp to dla wielu osób komunikator pierwszego wyboru, a zmiana telefonu wiąże się z obawą, że dotychczasowe rozmowy przepadną. Rozwiązaniem jest dziś kopia zapasowa w chmurze, ale nie każdy się na nią decyduje. Nadchodzi jednak inne rozwiązanie.

Jak wynika z analizy najnowszych wersji testowych WhatsAppa, do komunikatora trafi niedługo opcja transferu historii rozmów z iPhone'a do smartfonu z Androidem. Do sieci trafiły pierwsze nieoficjalne zrzuty ekranu ukazujące, jak nowa funkcja WhatsAppa mogłaby działać. Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze doniesienia na ten temat, zaś teraz dostępne są dodatkowe szczegóły.

Proces transferu danych WhatsAppa z Androida na iOS-a będzie oparty na kodach QR i dodatkowej aplikacji o nazwie Switch to Android. Użytkownik, który zmieni iPhone'a z systemem iOS na smartfon z Androidem, będzie musiał pobrać dodatkowy program, a następnie - korzystając ze starego i nowego smartfonu jednocześnie - odpowiednio je ze sobą połączyć, by przegrać dane.

Szczegóły opisał serwis XDA Developers zwracając uwagę, że finalna wersja opisywanej aplikacji jeszcze nie istnieje i nie ma pewności, jak będzie wyglądać ostatecznie. Jest tworzona przez Google'a i docelowo trafi do App Store - sklepu z aplikacjami dla iOS-a, a możliwość transferu czatów WhatsAppa będzie tylko jedną z jej możliwości. Podobny program stworzony z myślą o osobach zmieniających Androida na iOS-a istnieje już dziś pod nazwą Przenieś do iOS.

W tym momencie trudno przewidzieć, kiedy nowa aplikacja Google'a umożliwiająca transfer rozmów w WhatsAppie trafi finalnie na rynek, ale można zakładać, że jest to co najwyżej kwestia najbliższych tygodni lub lub miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)