Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 to będą przede wszystkim gry RPG. CD Projekt RED myśli o licencjonowaniu REDengine

Strona głównaWiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 to będą przede wszystkim gry RPG. CD Projekt RED myśli o licencjonowaniu REDengine
23.01.2014 11:45

Polskie studio CD Projekt RED cieszy się sporym szacunkiem rodzimych graczy. Cała ich armia czeka na kolejne dzieła zdolnej ekipy: nadchodzącego Wiedźmina 3: Dziki Gon, jak również Cyberpunk 2077. Nie da się jednak ukryć, że czasy się zmieniają, a z nimi trendy, dlatego niektórzy obawiają się o to, czy aby przypadkiem twórcy nie pójdą z tymi projektami za bardzo w stronę akcji lub nie zdecydują się na bezsensowne dodanie trybu rozgrywki wieloosobowej. Producenci uspokajają, iż przygotowują przede wszystkim porządne gry RPG, choć też nie ukrywają chęci dotarcia do szerokiego grona odbiorców.

bDZjAVsl
350046249694684617

W przypadku Wiedźmina 3 przykładowo przyznają się do czerpania inspiracji dla systemu walki z gier Arkham z Batmanem, nie znaczy to niemniej, że rezygnują ze statystyk, zbierania przedmiotów, różnego rodzaju oręża, smarowideł czy zabaw w alchemika. Sporo radości będzie z nieobowiązkowego tropienia potworów, co łączyć ma się ze starannymi przygotowaniami do ich zgładzenia, a sam wątek główny zaoferuje 50 godzin napędzanej niezwykłą historią (36 zakończeń) rozgrywki, z wizją 100 do nawet 200 przy próbie wypełnienia wszystkich zadań. Doświadczenia wyniesione z prac nad wszystkimi Wiedźminami znajdą także odzwierciedlenie w futurystycznym Cyberpunku 2077, który to, jak przekreśla plotki studio, naprawdę nie jest wieloosobową strzelanką.

CD Projekt RED zaznacza przy okazji, że w dalszym ciągu zespół jest otwarty na kwestię udzielania licencji na wykorzystanie autorskiej technologii REDengine innym. Przy okazji Zabójców Królów nastawiałem się na wzrost zainteresowania silnikiem i również stopniowe upowszechnienie się go w grach RPG, tak jak Unreal Engine czy CryENGINE dominują w przypadku strzelanek, ale nic takiego nie nastąpiło. Obecne wydanie narzędzi CDP RED potrafi wyciskać już z konsol nowej generacji niemal wszystkie soki, więc być może Dziki Gon przyniesie tutaj wreszcie konkretny ruch w interesie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bDZjAVtj