Wiedźmin i Poczta Polska: Geralt trafia na znaczki pocztowe

Wiedźmin i Poczta Polska: Geralt trafia na znaczki pocztowe

Wiedźmin i Poczta Polska: Geralt trafia na znaczki pocztowe
19.09.2016 11:13

Najsłynniejszy wiedźmin, Biały Wilk, stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego i ku niezadowoleniu autora, spopularyzowany przez gry komputerowe, trafia na znaczek pocztowy. Dodatkowo Poczta Polska do obiegu wprowadza kopertę FDC inspirowaną Wiedźminem.

Jeśli chodzi o branżę gier, to z dzieł polskich twórców powinniśmy być dumni, zwłaszcza z tych od CD Projekt RED. Polskie studio dało nam trzy świetne produkcje RPG opowiadające o dalszych losach książkowego Geralta z Rivii

Obraz

Każda z gier spotkała się ze świetnym przyjęciem, została doceniona zarówno przez graczy, jak i dziennikarzy, zdobywając popularność także poza granicami Polski. Natomiast trzecia osłona osiągnęła ogromny sukces, zdobywając setki nagród, a dla wielu stając się najlepszą grą RPG.

Prawdopodobnie każdy słyszał o Białym Wilku, niestety dla Andrzeja Sapkowskiego, tak dużą popularność zawdzięcza on dziś głównie grom stworzonym przez CD Projekt RED. Poczta Polska zdecydowała się umieścić komputerowy wizerunek Geralta na znaczku, a także wydać kopertę FDC inspirowaną Wiedźminem. To pierwszy polski znaczek poświęcony grze komputerowej. Rzeźnik z Blaviken dołączy więc do takich postaci jak Mario i Pac-Man, którzy pojawili się na znaczkach wydanych przez pocztę Irlandii.

Mario, Pac-Man i Sonic na zagranicznych znaczkach.
Mario, Pac-Man i Sonic na zagranicznych znaczkach.

Z oficjalnego komunikatu dowiemy się, że Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 × 39,5 mm. Dostępny będzie w tzw. bloczku, czyli wpisany w większą całość obrazka, format bloku: 70 × 90 mm. Nakład ma wynosić 180 tys. sztuk.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)