Większa elastyczność konfiguracji pulpitu Windows 10, tak by nikt nie mógł narzekać

Większa elastyczność konfiguracji pulpitu Windows 10, tak by nikt nie mógł narzekać

Większa elastyczność konfiguracji pulpitu Windows 10, tak by nikt nie mógł narzekać
10.11.2014 12:51, aktualizacja: 12.11.2014 09:12

Chińskie źródła donoszą o zbliżającej się kolejnejkompilacji Windows 10. Redmond najwyraźniej postawiło naprzyrostowy, ewolucyjny rozwój, oszczędnie wprowadzając zmiany dokolejnych kompilacji. Wciąż też dotyczą one przede wszystkiminterfejsu użytkownika. Wygląda to tak, jakby największyproducent oprogramowania na świecie obawiał się powtórzeniawpadki z Windows 8 i tym razem chce pokazać coś, do czego nikt niebędzie mógł mieć krytycznych uwag.

Tym razem celem projektantów Microsoftu jest ułatwienieprzechodzenia między urządzeniami z ekranem dotykowym a klasycznymidesktopami. Możliwe będzie wyłączenie widoku wirtualnych pulpitóworaz przycisków wyszukiwania na pasku zadań – tak aby dogodzićtym, którzy chcą by ich pulpit niczym się nie różnił od tego,co znamy z Windows 7.

Obraz

Zmianom uległ także menedżer plików(File Explorer), który pozwoli na przypinanie plików i katalogów wdomyślnym widoku, tak by ułatwić do nich dostęp. Nie zapomniano omenu Zaklęć dla aplikacji Modern UI – tu w ramach ujednolicaniainterfejsu zastąpiono wyglądającą jak wielokropek ikonę poleceń(App Command) standardową ikoną „hamburgera”, stosowaną wWindows Phone 8.1.

Poważniejszych zmian możnaspodziewać się w centrum powiadomień. Wyświetlane w nimnotyfikacje będą mogły być opatrzone przyciskami szybkichoperacji, pozwalających na interakcje z programem bez koniecznościuruchamiania jego całego interfejsu. W ten sposób powiadomienie oprzychodzącej na Skype rozmowie będzie mogło być opatrzoneprzyciskiem „odbierz”, pozwalającym na rozpoczęcie wideoczatubez wyświetlania okienka Skype.

Obraz

Internet Explorera 12 póki co jeszczenie zobaczymy, na tym odcinku zmiany są bardzo skromne. IE 11 wTechnical Preview wprowadzi jedynie możliwość zgłaszaniainformacji zwrotnych bezpośrednio z przeglądarki, bez uruchamianiadodatkowego programu Feedback. Trzeba przyznać jednak, że wyglądato całkiem zabawnie – z menu wybierać będziemy emotikonki –uśmiechnięte, jeśli strona działa dobrze, smutne, jeśli coś niewygląda właściwie.

Jak widać, oczekiwanych przez niektórych użytkownikówrewolucji wciąż nie ma – zapewne największą będziewprowadzenie Direct3D 12, niskopoziomowego API grafiki, którepozwoli twórcom silników gier na uzyskanie bezprecedensowejwydajności, i to nie tylko na jednej określonej architekturze, jakto jest w wypadku Mantle API od AMD. Pozostałe aspekty systemu będąewolucyjnymi ulepszeniami dobrze znanego NT, bo czym innym mogłybybyć?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)