Wielki konkurs urodzinowy rozstrzygnięty!

Wielki konkurs urodzinowy rozstrzygnięty!

Redakcja
15.12.2007 19:30

Nadeszła chwila na którą z niecierpliwością czekały dziesiątkitysięcy naszych Czytelników, którzy wzięli udział w naszym wielkim konkursieurodzinowym z okazji 5-lecia vortalu dobreprogramy! Przypomnijmy, że pula nagród obejmowała przeszło 350 pozycji ołącznej wartości ponad 80 tys. złotych w tym nagrodę główną -zestaw komputerowy firmy Vobis (Vobis Digital VP Q6600 XPOWER + monitor LCD Philips 20"+ odtwarzacz ZEN Stone 1 GB) oraz nagrody pocieszenia - 50 koszulekz logo vortalu. Każdy uczestnik wybierał tzw. nagrodę preferowaną,którą chciałby otrzymać. Każda z nagród preferowanych była losowanatylko wśród osób, które ją wybrały. Nagroda główna i nagrodypocieszenia były zaś losowane wśród wszystkich uczestników naszejzabawy. Pełna lista obejmowała:

Vobis Digital VP Q6600 XPOWER + panel LCD 20" Philips + ZENStone 1 GB

Angielski Kurs dla wiecznie początkujących (10 szt.)

CDN OPT!MA 13 START Mała Firma (10 szt.)

CorelDRAW Graphics Suite X3 dla Nauczycieli, Studentów i UczniówPL (10 szt.)

Corel Paint Shop Pro Photo XI PL (15 szt.)

Creative MuVo V100 2GB (10 szt.)

D-Link DIR-615 (5 szt.)

Epson Stylus D92 (5 szt.)

Habu (10 szt.)

Halo 3 + gadżety (10 szt.)

Microsoft Office 2007 dla Użytkowników Domowych (5 szt.)

Nero 8 (10 szt.)

Norton 360 PL (30 szt.)

Norton AntiVirus 2008 PL (30 szt.)

Norton Internet Security 2008 PL (20 szt.)

Norton Ghost 12 PL (20 szt.)

PC Format - prenumerata 12 mies. (30 szt.)

Pinnacle PCTV Analog USB (10 szt.)

Profesor Klaus Słownictwo (10 szt.)

recentCRM 4.0 (20 szt.)

Ulead VideoStudio 11 Plus PL (15 szt.)

Wireless Laser Desktop 6000 (5 szt.)

Koszulki firmowe vortalu dobreprogramy (50 szt.)

W losowaniu brały udział oczywiścietylko te osoby, które poprawnie odpowiedziały na trzy pytaniakonkursowe. Znalezienie prawidłowych odpowiedzi nie powinnostanowić najmniejszego problemu - wystarczyło uważnie przeczytać urodzinowegonewsa oraz obejrzeć wideorelacjęz I zlotu czytelników vortalu dobreprogramy. Dlatego też pewnymzaskoczeniem było dla nas, że statystycznie co 4-ty uczestnikodpowiadał nieprawidłowo. Dla porządku podajmy więc jakie byłyprawidłowe odpowiedzi:

Poprzednik jakiego komputera prezentowanego na zlociereklamowany był jako zdolny do obsługi elektrowni atomowej? -Sinclair ZX-81

Podczas jakiej cyklicznej akcji dobreprogramy rozdałyCzytelnikom już w sumie 3200 licencji na komercyjne programy? -Polowanie na licencje.

Jaki procentowy wzrost oglądalności zanotowały dobreprogramy odlistopada 2003 do listopada 2007 roku? - 6600%

Serdecznie dziękujemy fundatoromnagród - firmom: Alstor, Bauer, Comarch, Corel, D-Link, Edgard, Epson, KSK Dystrybucja, Microsoft, Symantec oraz Vobis. Nagrodę główną - zestaw komputerowy firmy Vobis wygrał JarosławNijakowski z Ostrowa Wielkopolskiego (występujący pod nickiemJarek_OSW). Pełną listę szczęśliwców znaleźć można na stroniekonkursowej. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim, którym siętym razem nie poszczęściło zapraszamy do udziału w kolejnychkonkursach! Aktualizacja, 17.12.2007, 20:50 Podczas opracowywania danych zwycięzców na potrzeby wysyłki nagródokazało się - co stwierdzamy z ubolewaniem - że nie wszystkie osobygrały uczciwie w naszej zabawie. Okazało się, że aż 4 nagrody firmyCorel (trzy Ulead Video Studio 11 i jeden Corel Paint Shop Pro XI)zostały wylosowane na dokładnie ten sam adres w Koninie (ta samaulica, numer domu i kod pocztowy). Można by to uznać za przypadekale okazało się, że zgłoszeń z tego adresu było aż 235 (!) co woczywisty sposób dowodzi, że doszło do oszustwa. Analiza zgłoszeńkonkursowych którą przeprowadziliśmy w dniu dzisiejszym wykazała,że do analogicznej sytuacji doszło w przypadku kolejnych dwóchnagród (Ulead Video Studio 11 i router D-Link), które zostaływylosowane wśród 233 (!) zgłoszeń na jeden z poznańskich adresów(również ta sama ulica, numer domu i kod pocztowy). Doszło zatem dozachowania haniebnego i nieuczciwego - nie tylko względem redakcjiczy fundatorów nagród ale przede wszystkim względem innychuczestników naszej zabawy, którzy w związku z tym mieli mniejszeszanse na wygraną. Ubolewamy nad tym, że niektórzy z uczestnikówzaślepieni żądzą wygranej posunęli się do czegoś takiego. Jest namprzykro tym bardziej, że zabawa, którą zorganizowaliśmy miałacharakter niezwykle dla nas uroczysty - była bowiem jak wiadomozwiązana z piątą rocznicą uruchomienia serwisu. Naturalną konsekwencją wykrycia tego oszustwa jest usunięciewszystkich zwycięskich zgłoszeń z ww. dwóch adresów. W dniudzisiejszym przeprowadziliśmy dodatkowe losowanie w wyniku któregonagrody uzyskają inni uczestnicy - zaktualizowaną listę możnaznaleźć na stronie konkursowej. Rozważamy także inne kroki w tejsprawie. Aktualizacja, 18.12.2007, 13:14 Zakończyliśmy analizę wszystkich zgłoszeń konkursowych. Jej efektemjest wykrycie kolejnego, analogicznego oszustwa. Tym razem chodzi okielecki adres (ta sama ulica, numer domu i kod pocztowy) z któregonapłynęły 132 zgłoszenia i wylosowane zostały dwie nagrody(CorelDRAW X3 oraz Corel Paint Shop Pro XI). Tak jak wewczorajszych przypadkach zgłoszenia zostały unieważnione, a nagrodywylosowane ponownie. Nie ulega dla nas wątpliwości, że oszuścidziałali w porozumieniu. W sumie wygenerowali oni aż 600 zgłoszeń(!). To już ostatni tego typu przypadek bowiem analiza zostałazakończona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (640)