Winamp 5.58 z obsługą formatu WebM

Winamp 5.58 z obsługą formatu WebM

20.07.2010 13:34

Firma Nullsoft Inc. odpowiedzialna za Winampa poinformowała o wprowadzeniu obsługi otwartego formatu WebM do swojego programu.

Niedawno ukazała się wersja 5.58 popularnego odtwarzacza multimediów Winamp (Lite i Full). Nie wprowadza ona wielu poważniejszych zmian. O najbardziej istotnej, obsłudze WebM, deweloper poinformował właśnie na oficjalnym blogu. Format WebM został wprowadzony przez firmę Google podczas konferencji I/O 2010. Standard WebM będzie umożliwiać odtwarzanie wideo wysokiej jakości. Winamp dołącza do dużej grupy firm i organizacji wspierającej format. Wśród nich znajduje się Adobe, Mozilla, Opera Software, Skype czy Oracle.

Wprowadzenie obsługi WebM do Winampa ma zdaniem producenta pozwolić użytkownikom programu na cieszenie się filmami wideo wysokiej jakości, lepszą wydajnością odtwarzania, a także współpracą z serwisami internetowymi takimi jak na przykład YouTube, które rozpoczynają wprowadzanie WebM. Mimo rozpoczęcia obsługi WebM w Winampie nie oznacza to rewolucji w oglądaniu wideo. Format jest jeszcze stosunkowo rzadki w Internecie, a jego udostępnienie zajmie z pewnością jeszcze sporo czasu.

Najnowszą wersję Winampa 5.58 można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)