WindowsArchiwumProgramy archiwalneWinCvs

WinCvs2.1.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

WinCvs jest darmowym, graficznym klientem CVS dla środowiska Windows. Zawiera również zintegrowane narzędzie dostępne z linii poleceń, jak i tryb dostępu local, umożliwiający tworzenie repozytoriów lokalnych bez uruchamiania usługi pserver. Pozwala na obsługę CVS praktycznie bez znajomości poleceń trybu tekstowego. Program działa w oparciu o CVSNT, odmianę CVS dla platformy Windows. CVS (ang. Concurrent Versions System) wykorzystuje się do grupowej pracy nad rozległymi projektami. Umożliwia kontrolę wersji plików, cofanie się do dowolnego stadium rozwoju projektu, porównywanie zmian w plikach czy wprowadzanie modyfikacje.

Użytkownicy wprowadzają zmiany w plikach lokalnych, następnie wysyłają zmienione wersje na serwer. W przypadku gdy kilka osób próbuje wysłać na serwer ten sam zmieniony plik, otrzymują informację o konflikcie, chyba, że każda z osób zmodyfikowała inny fragment kodu, w takim wypadku CVS jest w stanie sam połączyć zmiany w jednym pliku. CVS umożliwia również blokowanie pliku nad którym pracujemy, w tej sytuacji żadna osoba zaangażowana w projekt nie będzie mogła go nadpisać w repozytorium aż do momentu wysłania przez nas gotowego pliku. Ważną zaletą tego rozwiązania jest praktycznie nieograniczona ilość osób która może pracować nad jednym projektem.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
2.33 oceny
Twoja ocena
ProducentCvsGui team
Liczba pobrań7 817
Data aktualizacji6 kwi 2010
Rozmiar pliku3.48 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)