Windows 10 16193: Story Remix można testować już dzisiaj

Windows 10 16193: Story Remix można testować już dzisiaj

12.05.2017 14:35, aktual.: 12.05.2017 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uczestnicy programu Windows Insider, którzy pobierają aktualizacje w kanale Fast Ring, mogą już instalować kompilację 16193. Znajdziemy w niej nieco nowości, które Microsoft zaprezentował podczas wczorajszej konferencji.

Największą z nich jest dostępność Windows Story Remix, dzięki czemu wiemy już, że nie będzie to oddzielna aplikacja, lecz nowa wersja Zdjęć. To właśnie Story Remix stanowi w Fall Creators Update największe udogodnienie dla twórców.

Obraz

Rzecz w tym, że Microsoft chce, aby twórcą był każdy. W rezultacie edycja filmów, montaż, umieszczanie w nich zdjęć, oznaczanie osób i obiektów, dostosowywanie muzyki i filtrów, a w końcu upiększanie dopracowanymi efektami specjalnymi przebiega w sposób automatyczny. Udział użytkownika ograniczać ma się do kilku kliknięć.

Aktualną wersję insiderską Story Remix przetestowała już Ania – z jej wrażeniami możecie zapoznać się w osobnym artykule.

Oprócz dostępności Story Remix, w Windowsie pojawił się zaktualizowany Menedżer zadań. Odtąd kolumna, w której widnieje informacja, czy dany proces będzie usypiany w tle, będzie nosić nazwę Power Throttling. Dzięki temu mechanizmowi możliwe jest wydłużenie pracy urządzenia na jednym ładowaniu nawet o 11%.

Obraz

Kolejną nowością jest dostępność regulacji głośności aplikacji uniwersalnych w mikserze systemowym. Odtąd obok siebie w oddzielnych aplikacjach będziemy mogli sterować zarówno głośnością dźwięku z aplikacji win32, jak i UWP.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)