Windows 10 16257 dostępny: sterowanie wzrokiem i Edge we Fluent Design

Windows 10 16257 dostępny: sterowanie wzrokiem i Edge we Fluent Design

Windows 10 16257 dostępny: sterowanie wzrokiem i Edge we Fluent Design
03.08.2017 13:56, aktualizacja: 03.08.2017 14:33

Uczestnicy programu Windows Insider mogą testować nową kompilację Windowsa 10, oznaczoną numerem 16257. Do powłoki systemowej trafiły kolejne elementy Fluent Design, niemniej największą nowość stanowi wczesna implementacja zapowiedzianego wczoraj sterowania ruchem gałek ocznych.

Aby móc korzystać z nowych, całkiem już rozbudowanych możliwości nawigacji po systemie za pomocą wzroku, konieczne jest posiadanie odpowiedniego urządzenia: na razie obsługiwane jest tylko Tobii Eye Tracker 4C, jednak Microsoft już teraz zapowiedział, że wkrótce lista wydłuży się o modele Tobii Dynavox PCEye Mini, PCEyePlus, EyeMobile Plus i urządzenia serii I.

Po instalacji firmware, kalibracji i aktualizacji systemu, funkcję obsługi Windowsa wzrokiem można włączyć w menu Inne opcje, w ustawieniach Ułatwień dostępu. Wówczas na ekranie pojawi się pasek, dzięki któremu użytkownik może przełączać się pomiędzy trzema trybami obsługi wzrokiem: myszka, klawiatura i przetwarzanie mowy.

W nowej kompilacji Windowsa odświeżono także domyślną przeglądarkę systemu, a w zasadzie jej wygląd. Microsoft Edge doczekał się bowiem drobnych zmian, które wprowadzają go w kanon Fluent Design. Rewolucji nie ma. „Akrylowe” tło paska kart zauważalne jest w zasadzie wyłącznie w widoku miniatur kart, zaś półprzezroczystość jest używana tylko dla aktywnego okna.

Edge jest Fluent tylko w aktywnym oknie.
Edge jest Fluent tylko w aktywnym oknie.

Nie licząc rewolucyjnej dla części użytkowników funkcji nawigowania wzrokiem, 16257 przynosi raczej niewiele zmian. Oprócz wspomnianego muśnięcia Edge’a Fluent Designem, możemy liczyć także na obsługę 24-bitowej palety RGB w konsoli systemowej. Ponadto w pakiecie Office pojawiła się integracja z Remix 3D, dzięki czemu w dokumentach można osadzać trójwymiarowe modele.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)