Windows 10 21H2: zmiany z projektu Sun Valley trafiają do testowych kompilacji

Windows 10 21H2: zmiany z projektu Sun Valley trafiają do testowych kompilacji

Windows 10 zostanie odświeżony w drugiej połowie 2021 roku
Windows 10 zostanie odświeżony w drugiej połowie 2021 roku
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oskar Ziomek
26.04.2021 16:24

Windows 10 w drugiej połowie roku otrzyma sporą aktualizację, którą można z powodzeniem uznać za jedną z ważniejszych, jak nie najważniejszą od momentu premiery. "Dziesiątka" zostanie zauważalnie odświeżona wizualnie; kolejne elementy nowego interfejsu trafiają już do kompilacji testowych.

Jak zwraca uwagę serwis Windows Latest, testerzy Windows 10 w ramach programu Insider mogą już zobaczyć, jak w praktyce spisuje się odświeżone menu kontekstowe ikon na pasku zadań. To nowość, która wstępnie była opisywana już w lutym, a teraz każdy tester może już mieć do niej dostęp.

Odświeżone menu kontekstowe ikon paska zadań w Windows 10
Odświeżone menu kontekstowe ikon paska zadań w Windows 10© Windows Latest

Chociaż w tym momencie znany jest wygląd jedynie menu kontekstowego ikon, docelowo podobna stylistyka ma dotyczyć także zegara, kalendarza czy Centrum Akcji. Na animacjach udostępnionych przez Windows Latest widać co prawda półprzezroczyste ramki typowe dla podglądów aplikacji w Windows 10, ale docelowo znikną, a menu będzie się "unosić" nad paskiem zadań.

Opisywana zmiana nie będzie rzecz jasna jedyną nowością w aktualizacji Windows 10 przygotowywanej na drugą połowę roku. Projekt Sun Valley zakłada bowiem odświeżenie wielu elementów "dziesiątki" tak, by znowu wyglądała świeżo jak w dniu premiery. Przed aktualizacją 21H2 użytkownicy dostaną najpierw dużo mniejszy pakiet 21H1. Jego premiera spodziewana jest w najbliższych tygodniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)