Windows 10 bez kafelków na żywo. Microsoft pokazuje, jak będzie wyglądać nowe menu Start

Windows 10 bez kafelków na żywo. Microsoft pokazuje, jak będzie wyglądać nowe menu Start

Chaotyczne kolory znikną z menu Start /fot. Shutterstock
Chaotyczne kolory znikną z menu Start /fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando
04.03.2020 11:46, aktualizacja: 04.03.2020 12:14

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o zmianach w menu Start Windows 10. Teraz Microsoft pokazuje, czego możemy się spodziewać. Z menu Start znikną kafelki na żywo i będzie to bardzo dobra zmiana.

Zadaniem aktywnych kafelków w menu Star jest pobieranie oraz wyświetlanie informacji z niektórych aplikacji. Najważniejsze z nich to wiadomości, pogoda czy poczta e-mail. Rozwiązanie to nie przyjęło się 10 lat temu i nie przyjmuje się również dziś. Prawdopodobnie z tego względu zadecydowano o jego wycofaniu.

Odświeżony wygląd menu Start zaprezentowano podczas transmisji na żywo Windows Insider w serwisie Mixer. Wideo znajdziecie tutaj, a fragment, o którym mowa zaczyna się w 47 minucie. Projektanci nowej wersji menu mówią, że ich głównym motywem zmian jest ujednolicenie wyglądu ikon, bo aktualnie menu jest dość chaotyczne.

Obraz
Obraz

Na powyższym porównaniu widać ogromną różnicę. Ikony wyglądają znacznie przejrzyściej, niż dotychczasowe kafle na żywo. Szczególnie dobrze wygląda to na jasnym tle. Projektanci zaznaczają, że z kafli na żywo będzie można nadal korzystać, a więc prawdopodobnie staną się funkcją opcjonalną. Przedstawiany wygląd ikonek nie jest też ostateczną pracą i może zmienić się jeszcze do czasu wprowadzenia aktualizacji.

Nowe ikony dają użytkownikom Windows 10 większą kontrolę nad układem menu Start. Barwy będą spójne z wybranym przez użytkownika trybem ciemnym lub jasnym. Jak pisała niedawno na swoim blogu Christina Koehn, Leader Designer w zespole Windows i Surface, celem jej jednostki na najbliższe miesiące jest unifikacja rozwiązań stylistycznych w przekroju wszystkich systemów z rodziny Windows. Wygląda na to, że wszystko się zgadza.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (188)