Windows 10 dostaje Sklep z Windows 11. To nie tylko nowy interfejs

Kadr z prezentacji Windows 11
Kadr z prezentacji Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek

28.10.2021 07:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowości z Windows 11 trafiają do użytkowników Windows 10. Jak zauważyli testerzy, co później udało się potwierdzić na Twitterze, w programie Insider pojawiła się aktualizacja Sklepu. Po instalacji w Windows 10, aplikacja wygląda jak w Windowsie 11.

Na tę chwilę z nowego Sklepu mogą skorzystać tylko testerzy, ale oznacza to, że niedługo zaktualizowana aplikacja będzie dostępna dla każdego użytkownika Windows 10. W praktyce to nie tylko odświeżony interfejs, lecz także większy wybór aplikacji dzięki zmienionym zasadom przyjmowania programów, o czym pisze MSPoweruser.

Chociaż w tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie nowy Sklep miałby trafić do stabilnego wydania Windows 10, w praktyce może się to zbiec z planowanym na listopad wydaniem wersji 21H2. Wówczas odświeżona aplikacja mogłaby w praktyce być jedną z większych i główną zauważalną na pierwszy rzut oka zmianą. Microsoft skupił się bowiem na rozwoju Windows 11 i nowości zmierzające do Windows 10 są niewielkie.

Użytkownicy Windows 10 czekający na wersję 21H2 na ten moment także nie znają konkretnej daty aktualizacji. Wiele wskazuje jednak na to, że w praktyce będzie to pierwsza połowa przyszłego miesiąca. Do tego czasu warto na bieżąco aktualizować komputer, by pozbyć się ostatnich błędów. Microsoft wydał niedawno dodatkową aktualizację KB5006738, która rozwiązuje kilka usterek.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)