Windows 10 Fall Creators Update pilnuje, żebyś nie oszukiwał w grach

Windows 10 Fall Creators Update pilnuje, żebyś nie oszukiwał w grach

Windows 10 Fall Creators Update pilnuje, żebyś nie oszukiwał w grach
17.10.2017 17:07

Dzisiejsza aktualizacja Widnowsa 10 to też dodatkowe zabezpieczenia, między innymi przed oszukiwaniem w grach. Zadbają o to mechanizmy TruePlay, czyli uruchamianie gier w chronionym procesie.

Mechanizm TruePlay to nic innego jak możliwość uruchomienia gry w odizolowanym środowisku („piaskownicy”), co pozwala wyeliminować całą klasę popularnych ataków. Ponadto usługi Windowsa będą monitorować sesje procesów gry w poszukiwaniu działań charakterystycznych dla znanych scenariuszy oszustw. Jeśli alarm zostanie uruchomiony, informacje zebrane przez monitorowanie zostaną udostępnione deweloperom gier. W innych przypadkach nie ma powodu, by informacje z naszych komputerów były gdziekolwiek wysyłane.

Obraz

TruePlay jest dostępny na razie jedynie dla gier Universal Windows Platform. Oczywiście gry mogą mieć funkcje, które nie wymagają TruePlay do działania i nie każdy użytkownik będzie musiał włączać to zabezpieczenie. Jednak wybór, czy dana gra zostanie uruchomiona i co będzie można w niej zrobić bez TruePlay, zależy już od jej autorów.

Warto też wyjaśnić, że w testowych kompilacjach Windowsa 10 Fall Cretors Update TruePlay nazywał się Game Monitor, co wprowadza pewne zamieszanie. Obecnie mechanizm kompleksowo chroniący gry przed oszustwami nosi nazwę TruePlay, nazwa Game Monitor zaś funkcjonuje w innym kontekście.

GameMonitor zaś to jedna z klas w obrębie Windows.Gaming.UI, służąca do udostępniania danych o komputerze grom. Dzięki temu z poziomu gry można sprawdzić, czy nie dzieje się w nim nic, co może zakłócać rozgrywkę. Jeśli użytkownik nie włączy tego samodzielnie, gra może poprosić o udostępnienie szczegółowych danych przy uruchomieniu. I znów w rękach autorów gry leży decyzja, czy pozwolą nam się bawić bez udostępniania danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)