Windows 10 i 11 bez problemów z drukarkami. Wystarczy łatka KB5006746

Windows 11 i Windows Update
Windows 11 i Windows Update
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

27.10.2021 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W systemie Windows 10 oraz 11 nie powinien już występować problem z drukowaniem z wykorzystaniem serwera wydruku. Niezbędne jest jednak wymuszenie instalacji łatki KB5006746 dostępnej w Windows Update.

Jak zwraca uwagę Softpedia, użytkownicy Windowsa 10 i 11 nie powinni już doświadczać problemów z drukarkami, które opisywaliśmy w połowie października. Microsoft wydał niedawno aktualizację KB5006746, która rozwiązuje szereg problemów w systemach, w tym właśnie błędy dotyczące drukowania w przypadku używania serwera wydruku i połączenia HTTP.

Co warte zaznaczenia, opisywane problemy z drukowaniem w praktyce nie były kłopotem dla większości użytkowników domowych. Występowały tylko w konkretnych konfiguracjach połączeń, które najczęściej wykorzystywane są w firmach. Łatka KB5006746 w praktyce jest na tę chwilę opcjonalna - jej instalację trzeba wymusić w Windows Update. Alternatywą jest zaczekanie do najbliższego Łatkowego Wtorku.

Paczka KB5006746 to nie tylko poprawki błędów dotyczących drukowania. To także usunięcie kilkudziesięciu innych problemów w Windows 10 i 11, w tym kłopotu ze zniekształceniami dźwięku, niedostępnością części funkcji paska gry Xbox, stanem klawisza NumLock po szybkim uruchomieniu i wielu innych. O wszystkich można przeczytać w dokumentacji na stronie Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)