Windows 10 na starej Lumii. Smartfon mniej użyteczny, niż z fabrycznym systemem

Windows 10 na starej Lumii. Smartfon mniej użyteczny, niż z fabrycznym systemem

Windows 10 na starej Lumii. Smartfon mniej użyteczny, niż z fabrycznym systemem
15.01.2018 14:07

Niedawno udostępniona została nowa wersja narzędzia Windows Phone Internals, służących między innymi do odblokowywania smartfonów Lumia z systemami Windows Phone i Windows Mobile. Nie trzeba było długo czekać na pierwszą udaną zmianę systemu na Lumii. Możemy już zobaczyć, jak działa Windows RT i Windows 10 na Lumii 1520.

Windows Phone Internals działa z Lumiami z systemem Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile. Narzędzie służy do odblokowywania bootloadera, uzyskania uprawnień roota, a nawet pozwala na wgrywanie zarówno własnych ROM-ów. Wiele osób spodziewało się, że natychmiast zobaczymy Lumię z zainstalowanym Androidem, ale byli w błędzie. Pierwszym alternatywnym systemem, który działa na Lumii jest Windows RT. Być może dlatego, że hakerzy lepiej znają to środowisko. RAM raczej nie jest problemem, przynajmniej nie w modelu 1520.

Gustave M. z insidewindows.net uruchomił Windowsa RT na Lumii 1520.

Looks like getting RT to run on newer devices is actually easier than old x20 lumia, wouldn't be possible without @Heathcliff74XDA hard work :D pic.twitter.com/qjfO0AQuCi

— Gustave M. (@gus33000) 12 stycznia 2018Nie był jedyną osobą, która wpadła na ten pomysł. Poniżej możemy zobaczyć Windowsa RT na Lumii 950.

— Blaze (@Blaze_CW) 12 stycznia 2018Jednak zamiana martwego systemu na inny martwy system nie zaprowadzi nas daleko. Kolejnym krokiem była instalacja Windowsa 10 dla procesorów ARM. Udało się to z kompilacją 17061. Oczywiście są problemy – w tym przypadku nie działa ekran dotykowy, smartfon jest jeszcze mniej użyteczny, niż z fabrycznym oprogramowaniem. Widoczne poniżej okno zostało uruchomione z poziomu napisanego ręcznie skryptu, umieszczonego w pamięci masowej telefonu i dopisanego do autouruchamiania.

— Gustave M. (@gus33000) 13 stycznia 2018Windows Phone Internals 2.3 został pobrany ponad 10 tysięcy razy i na pewno ktoś rozwiąże ten problem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)