Windows 10 otrzyma kolejny panel ustawień i... jeszcze więcej chaosu?

Windows 10 otrzyma kolejny panel ustawień i... jeszcze więcej chaosu?

Windows 10 otrzyma kolejny panel ustawień i... jeszcze więcej chaosu?
Oskar Ziomek
24.04.2018 18:37

Microsoft zdaje się wciąż pracować nad zmianami w zakresie funkcjonowania Centrum Akcji i kolejnych ustawień na ich kształt – nowego Centrum Kontroli w Windowsie 10. Pierwsze informacje o planowanych w tym kierunku zmianach pojawiały się jeszcze w ubiegłym roku, do teraz jednak użytkownicy systemu nie doczekali się ich ostatecznej realizacji.

Tymczasem na Twitterze jeden z użytkowników Windowsa 10 w insiderskiej kompilacji Redstone 5 zwrócił uwagę na nowe ustawienia dotyczące właśnie Centrum Kontroli. Widać tu możliwość indywidualnego włączania i wyłączania widoczności wielu elementów, które znaleźć się mogą na nowym panelu. Wśród nich łączność Wi-Fi, udostępnianie lokalizacji, włączanie trybu tabletu, ustawienia hotspota czy VPN.

This is how Control Center settings look like as of now, not a whole lot to say about this. Would be nice if we finally got the feature after it existing since at least mid RS2. pic.twitter.com/4r59SziryV

— Lucan (@tfwboredom) 23 kwietnia 2018Wybierane przez użytkownika elementy trafiać mogą do nowego panelu, wspomnianego Centrum Kontroli. To jednak jak na razie dostępne jest w systemie wyłącznie jako funkcja ukryta i można je aktywować tylko przy pomocy poleceń mach2. Jak wynika z dotychczas ujawnionych informacji i doniesień, nowe Centrum Kontroli miałoby stanowić pewnego rodzaju uzupełnienie Centrum Akcji.

Przeciek z maja 2017 roku zdradzający wygląd nowego Centrum Kontroli. Źródło: Windows Central.
Przeciek z maja 2017 roku zdradzający wygląd nowego Centrum Kontroli. Źródło: Windows Central.

W Centrum Kontroli znalazłyby się wszystkie elementy związane z wprowadzaniem ustawień, ale Centrum Akcji najpewniej nie zostanie usunięte. Służyłoby nadal, tyle że w zmienionej nieco formie – zapewne wyłącznie na potrzeby powiadomień i systemowych komunikatów. Dopiero praktyka jednak pokaże, czy rozdzielanie funkcji jak na razie skutecznie agregowanych w obecnej formie Centrum Akcji nie okaże się większym kłopotem niż ułatwieniem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)