Windows 10 otrzyma kolejny panel ustawień i... jeszcze więcej chaosu?

Windows 10 otrzyma kolejny panel ustawień i... jeszcze więcej chaosu?24.04.2018 18:37
Windows 10 otrzyma kolejny panel ustawień i... jeszcze więcej chaosu?

Microsoft zdaje się wciąż pracować nad zmianami w zakresie funkcjonowania Centrum Akcji i kolejnych ustawień na ich kształt – nowego Centrum Kontroli w Windowsie 10. Pierwsze informacje o planowanych w tym kierunku zmianach pojawiały się jeszcze w ubiegłym roku, do teraz jednak użytkownicy systemu nie doczekali się ich ostatecznej realizacji.

Tymczasem na Twitterze jeden z użytkowników Windowsa 10 w insiderskiej kompilacji Redstone 5 zwrócił uwagę na nowe ustawienia dotyczące właśnie Centrum Kontroli. Widać tu możliwość indywidualnego włączania i wyłączania widoczności wielu elementów, które znaleźć się mogą na nowym panelu. Wśród nich łączność Wi-Fi, udostępnianie lokalizacji, włączanie trybu tabletu, ustawienia hotspota czy VPN.

This is how Control Center settings look like as of now, not a whole lot to say about this. Would be nice if we finally got the feature after it existing since at least mid RS2. pic.twitter.com/4r59SziryV

— Lucan (@tfwboredom) 23 kwietnia 2018Wybierane przez użytkownika elementy trafiać mogą do nowego panelu, wspomnianego Centrum Kontroli. To jednak jak na razie dostępne jest w systemie wyłącznie jako funkcja ukryta i można je aktywować tylko przy pomocy poleceń mach2. Jak wynika z dotychczas ujawnionych informacji i doniesień, nowe Centrum Kontroli miałoby stanowić pewnego rodzaju uzupełnienie Centrum Akcji.

Przeciek z maja 2017 roku zdradzający wygląd nowego Centrum Kontroli. Źródło: Windows Central.
Przeciek z maja 2017 roku zdradzający wygląd nowego Centrum Kontroli. Źródło: Windows Central.

W Centrum Kontroli znalazłyby się wszystkie elementy związane z wprowadzaniem ustawień, ale Centrum Akcji najpewniej nie zostanie usunięte. Służyłoby nadal, tyle że w zmienionej nieco formie – zapewne wyłącznie na potrzeby powiadomień i systemowych komunikatów. Dopiero praktyka jednak pokaże, czy rozdzielanie funkcji jak na razie skutecznie agregowanych w obecnej formie Centrum Akcji nie okaże się większym kłopotem niż ułatwieniem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)