reklama

Czas na Centrum Kontroli: nadchodzą nowe ustawienia w Windowsie 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Chociaż opisywane wczoraj przez nas zamieszanie w związku z premierą kompilacji 16212 Windowsa 10, mogło wywołać głównie negatywne reakcje, niektórym udało się wykorzystać sytuację do zauważenia ciekawych zmian w systemie. Jak potwierdza zrzut ekranu zamieszczony na Tweeterze Rafaela Rivery, do systemu Microsoftu trafi wkrótce nowe Centrum Kontroli.

Na tę chwilę możemy jedynie przypuszczać, jaka będzie jego funkcjonalność, jednak wiele wskazuje na to, że Centrum Kontroli stanowić będzie uzupełnienie obecnego już w systemie Centrum Akcji. Oceniając zrzut ekranu można zauważyć, iż do nowego panelu trafiły wszystkie elementy z Centrum Akcji, które powiązane były z ustawieniami. Dzięki przeniesieniu na nowy panel, w dotychczasowym Centrum Akcji zostaną najpewniej wyłącznie powiadomienia i bieżące komunikaty z systemu.

To podział, który może budzić kontrowersje. Z jednej strony zaprowadzenie porządku w elementach paneli wydaje się rozsądne, jednak z drugiej – czy dotychczasowe połączenie elementów ustawień i powiadomień w jednym Centrum Akcji było dla kogoś szczególnie kłopotliwe? W przyszłości w efekcie otrzymamy kolejną ikonę na pasku i rozdzielony dostęp do tych samych elementów, ale w dwóch miejscach.

W tym momencie nie wiadomo kiedy dokładnie Centrum Kontroli trafi do finalnej wersji Windowsa, ale na tę chwilę nie ma już wątpliwości, że prędzej czy później to nastąpi.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama