Windows 10 wciąż bez schowka w chmurze: Microsoft nie potrafi spełnić tej obietnicy

Windows 10 wciąż bez schowka w chmurze: Microsoft nie potrafi spełnić tej obietnicy

13.02.2018 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z najgłośniejszych nowości, jakie przedstawił Microsoftpodczas zeszłorocznej konferencji BUILD, był schowekw chmurze. Już w Windows 10 Redstone 4 możliwe by się stałokopiowanie i wklejanie między urządzeniami – i to nie tylko zWindowsem, ale też poprzez klawiaturę SwiftKey, z Androidem iiOS-em. Ładnie to wyglądało, ale dlaczego nie mamy tego wkompilacjach programu Windows Insider? Niestety wygląda na to, żeschowka w chmurze nie będzie także w najnowszej wiosennejaktualizacji Windowsa 10.

Tak naprawdę to pomysł na rozproszony, uniwersalny schowek wchmurze jest znacznie starszy. Microsoft pokazał coś takiegojeszcze przed premierą „dziesiątki”, w 2015 roku wydając cośo nazwie OneClip.Była to realizacja pomysłu z 2006 roku Raya Ozziego, ówczesnegodyrektora technicznego firmy z Redmond, zbyt odważnego jak na tamteczasy. OneClip, pozwalający nie tylko na kopiowanie i wklejanietekstu, ale też tekstu z formatowaniem oraz obrazków, wszystko to zmożliwością wklejania wcześniej skopiowanych treści.

I ten projekt nie wypalił, mimo początkowych entuzjastycznychkomentarzy, o OneClip zapomniano. W 2016 roku deweloperzy z oddziałuMicrosoft Garage pokazali więc MicrosoftCache, który działał jako uniwersalna aplikacja na Windowsie,z natywnym klientem na iOS-a. Integracja z centrum powiadomień,możliwość kopiowania różnego rodzaju danych ich grupowania –wydawało się, że będzie to miało przyszłość.

A jednak nie – na konferencji BUILD 2017 poinformowano, że totylko eksperyment, a przyszłością będzie systemowy schowek wchmurze, który zadebiutuje w Windowsie 10 wraz z gałęzią Redstone4, synchronizując się z klawiaturą SwiftKey na Androida i iOS-apoprzez Konto Microsoft. Prototyp pokazano w Windows 10 build17004 – ot makieta interfejsu i to wszystko.

Obraz

Od tamtego czasu niczego nowego nie zauważyliśmy – i już wewiosennej aktualizacji tego nie zauważymy. Tak ważna funkcjapowinna już być przecież dawno być testowana przez Insiderów, anie jest. Potwierdził to nieoficjalnie Brandon LeBlanc, starszymenedżer programu Windows Insider. Napisałna Twitterze, że nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia pozatym, że do wydania Redstone 4 blisko, a więc można śmiałozałożyć, że schowka w chmurze w tej aktualizacji nie będzie.

No cóż, przynajmniej miłośnicy prywatności nie będą mielikolejnego powodu do płaczu i narzekań – w końcu te wszystkietreści skopiowane i wklejone do chmury Microsoftu to jeszcze lepszeniż telemetria.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)