Windows 10 z narzędziami deweloperskimi za darmo dla każdego – choć jest tu oczywiście haczyk

Strona głównaWindows 10 z narzędziami deweloperskimi za darmo dla każdego – choć jest tu oczywiście haczyk
23.12.2016 21:40
Windows 10 z narzędziami deweloperskimi za darmo dla każdego – choć jest tu oczywiście haczyk

Te obrazy ISO z najnowszymi kompilacjami Windows 10 Redstone 2były tylko dla członków programu Insider (choćby ze względu naich niestabilność i tkwiące w rozwojowej wersji usterki), trudnowięc je uznać za jakiś specjalny prezent. Tym razem jednak mamy doczynienia z czymś dla (prawie) każdego. Jeśli chceciewreszcie sami sprawdzić, jakie ten osławiony/niesławny(niepotrzebne skreślić) system operacyjny wywrze na Was wrażenie,możecie sięgnąć po darmowe obrazy maszyn wirtualnych z Windows 10.

Podstawowym celem udostępnienia tych maszyn jest jednak co innego: nakłonieniedeweloperów do budowania aplikacji na Universal Windows Platform.Pakiet jest więc całkiem niezły: na bazie Windows 10 build 1607dostajemy m.in. Visual Studio 2015 Community Update 3, Windows SDK ijego narzędzia, Microsoft Azure SDK for .Net, Windows Bridge for iOSoraz przykłady, a także działające środowisko wbudowanegoUbuntu.

Microsoft nie ograniczył się do wsparcia tylko dla swojegowłasnego hiperwizora Hyper-V. Zaoferował też obrazy dla VMware,Virtualboksa i Parallels. Szkoda, że po prostu nie jest to obrazOpen Virtualization Format, ale zawsze sobie można pobrany plikprzekonwertować, dostosowując go np. do Xena czy KVM. Oczywiściezajmie to trochę czasu, rozmiar oferowanych obrazów uświadamianam, jakim gigantem jest Windows i jego środowisko deweloperskie –spakowane obrazy mają po ponad 20 GB.

Jeśli dysponujemy amerykańską licencją (EN-US) na Windows 10Pro, możemy pobrać obraz licencjonowany na wersję Professional. Wprzeciwnym wypadku pozostaje wersja „na próbę”, na bazieWindows 10 Enterprise – wygaśnie ona 17 stycznia 2017 roku.Licencja na Windows 10 Pro w amerykańskim sklepie Microsoftukosztuje obecnie 199,99 USD.

Więcej informacji (i linki z maszynami wirtualnymi do pobrania)znajdziecie oczywiście na stronachdeweloperskich Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)