Windows 10X i aktualizacje "w mgnieniu oka". Mają zajmować mniej niż 90 sekund

Windows 10X i aktualizacje "w mgnieniu oka". Mają zajmować mniej niż 90 sekund

Aktualizacje Windows 10X mają być wyjątkowo szybkie, fot. Oskar Ziomek
Aktualizacje Windows 10X mają być wyjątkowo szybkie, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
25.02.2020 17:05, aktualizacja: 26.02.2020 08:30

Windows 10X pojawi się na rynku jeszcze w tym roku i już teraz można założyć, że przynajmniej pod niektórymi względami może być lepszy od regularnego Windowsa 10. System powstaje z myślą o mobilnych urządzeniach z dwoma ekranami i jak sugeruje Microsoft, będzie potrzebować co najwyżej 90 sekund, aby zainstalować aktualizacje.

Takie rozwiązanie ma oszczędzić przede wszystkim energię – mówimy w końcu o przenośnych sprzętach z akumulatorami. Nie ulega jednak wątpliwości, że przy okazji oszczędzi także nerwy użytkownika. Informacje o szybkiej możliwości instalacji aktualizacji w Windows 10X pojawiły się podczas konferencji 365 Developer Day, o szczegółach czego poinformował serwis wccftech.

Aktualizacje Windowsa w mniej niż 90 sekund mają być możliwe m.in. dzięki odseparowaniu plików systemowych od aplikacji, sterowników i dokumentów użytkownika. Aktualizowany system ma być instalowany na nieaktywnej partycji, która potem zostanie zamieniona z bieżącą. W efekcie użytkownik będzie mógł przez dłuższy czas normalnie korzystać z urządzenia, nie czekając na ponowne uruchomienie tak długo, jak w przypadku regularnego Windowsa 10.

Windows 10X ma zadebiutować wraz z Microsoft Surface Neo – dwuekranowym tabletem, którego premierę przewidziano na wakacje bieżącego roku. Windows 10X będzie okrojoną wersją Windowsa 10, ale pozwoli na uruchamianie aplikacji Win32 w kontenerach.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)