Windows 11: aktualizacja z Windows 10 dopiero w 2022 roku

Kadr z prezentacji Windows 11
Kadr z prezentacji Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek

28.06.2021 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11 jako aktualizacja dla obecnych użytkowników Windows 10 zacznie trafiać do komputerów dopiero w pierwszej połowie 2022 roku. Jeszcze w 2021 roku Windows 11 ma być natomiast dostępny do kupienia w sklepach.

Windows 11 będzie dostępny dla użytkowników Windows 10 jako darmowa aktualizacja, ale będzie trzeba na nią trochę poczekać. Okazuje się, że w tej formie system będzie dostępny dla pierwszych urządzeń dopiero w pierwszej połowie 2022 roku. Jak wynika z oficjalnego komentarza na Twitterze, Windows 11 ma jednaj trafić na rynek jeszcze w tym roku, z czego wynika, że w 2021 roku będzie go można kupić.

Darmowa aktualizacja Windows 10 do Windows 11 będzie możliwa dla tych użytkowników, których komputery spełnią wymagania sprzętowe. Te są znane od momentu premiery, ale część z nich budzi wiele emocji. Użytkownicy kwestionują na przykład zasadność wymagania modułu TPM 2.0, który odpowiada za bezpieczeństwo. Dyskusje na ten temat przełożyły się już na szybki wzrost cen na rynku.

Warto zaznaczyć, że Windows 11 będzie dostępny nie tylko jako samodzielny produkt i aktualizacja dla starszych komputerów. System będzie również fabrycznie instalowany w laptopach czy tabletach i można zakładać, że w ten sposób również będzie dostępny na rynku jeszcze w tym roku. O wszystkich najważniejszych nowościach w Windows 11 można przeczytać w naszej relacji z prezentacji systemu na #MicrosoftEvent.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)