Windows 11 dostępny od 5 października. Już wtedy możesz dostać aktualizację

Windows 11 dostępny od 5 października. Już wtedy możesz dostać aktualizację

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
01.09.2021 07:12

Windows 11 trafi do pierwszych użytkowników już 5 października. Nie chodzi przy tym wyłącznie o nowe laptopy na sklepowych półkach, ale także darmową aktualizację w pierwszych zgodnych komputerach z Windows 10.

Windows 11 będzie dostępny jako darmowa aktualizacja dla obecnych użytkowników Windows 10 od 5 października. Nie oznacza to jednak, że każdy, kto odwiedzi Windows Update zdoła pobrać nowy system. Microsoft podaje, że dostępność Windows 11 będzie ograniczona, by rozpocząć aktualizowanie od tych sprzętów, które wyposażono w najnowsze komponenty. Po raz kolejny jest przy tym podkreślana dbałość o jakość - jak w 2019 roku.

Z czasem Windows 11 zostanie udostępniony kolejnym użytkownikom. Zgodnie z prognozą Microsoftu, w ten sposób uda się zaktualizować wszystkie zgodne komputery z Windows 10 do połowy 2022 r. Zależnie więc od wieku, wydajności i innych czynników określających konkretny PC, aktualizacji do Windowsa 11 można się spodziewać za miesiąc, za ponad pół roku lub w dowolnym momencie pomiędzy. Konkretu raczej nikt nie jest w stanie podać - pozostaje śledzić informacje w Windows Update.

Windows 11 odróżnia od Windows 10 przede wszystkim odświeżony interfejs, który dotyczy między innymi Menu Start, Eksploratora plików czy systemowych Ustawień. Ponadto pojawiają się także zmiany "pod maską", dzięki którym Windows 11 jest szybszy od poprzednika, nowy sklep z aplikacjami czy opcje kontrolowania wielu monitorów. O najważniejszych nowościach można przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)