Windows 11 - zobacz, czy zainstalujesz. Nie musisz nic pobierać

Windows 11 - zobacz, czy zainstalujesz. Nie musisz nic pobierać

Jedna z tapet Windows 11
Jedna z tapet Windows 11
Źródło zdjęć: © Jahus/imgur
Oskar Ziomek
30.08.2021 13:54

Windows 10 będzie informować o możliwości pobrania Windows 11 w sposób, w jaki powinien był to robić od początku - bezpośrednio w Windows Update. Już teraz można to sprawdzić, korzystając z testowych kompilacji dla insiderów.

Serwis Windows Latest zwraca uwagę, że użytkownicy Windows 10 będą mogli bez wysiłku sprawdzić, czy ich komputer otrzyma aktualizację do Windows 11. Wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste, zważywszy, że wcześniej Microsoft deklarował konieczność pobrania niedopracowanej aplikacji PC Health Check, obok której powstały nieoficjalne narzędzia sprawdzające konfigurację znacznie sprawniej.

Teraz dowiadujemy się, że o możliwości instalacji Windowsa 11 użytkownik dowie się wprost z Windows Update w Windows 10, czyli w sposób, jakiego wszyscy spodziewali się od początku. Co ciekawe, można to już teraz sprawdzić, o ile korzysta się z kompilacji dla insiderów, w tym przypadku na kanale Release Preview.

Informacja w Windows Update o możliwości instalacji Windowsa 11
Informacja w Windows Update o możliwości instalacji Windowsa 11© Windows Latest

Warto podkreślić, że aktualizacja Windows 10 do Windows 11 nie będzie oferowana wszystkim w tym samym momencie, a czynnikiem decydującym będzie zgodność sprzętu. W pierwszej kolejności Windows 11 ma być dostępny dla korzystających z procesorów Intela 8. generacji oraz Ryzenów 2000 i nowszych. Niedawno do listy dodano także wybrane CPU Intela 7. generacji, a w przyszłości lista może się jeszcze bardziej wydłużać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)