Windows 11 i aplikacje z Androida. Testerzy już korzystają

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek

22.10.2021 07:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z ciekawszych nowości w Windows 11 zapowiadanych w czerwcu podczas prezentacji była obsługa aplikacji z Androida. Niestety, w praktyce funkcja nie pojawiła się w systemie w dniu premiery, ale jest już na ostatniej prostej w programie Insider.

Obsługa aplikacji z Androida w systemie Windows 11 w praktyce sprowadza się do uruchomienia maszyny wirtualnej, a później w niej aplikacji pobieranych ze sklepu Amazonu. Na etapie testów w programie Insider nie jest dostępnych wiele propozycji, ale te, które są, zdają się działać sprawnie i bez istotniejszych błędów. Szczegóły w krótkim filmie zaprezentował Tom Warren na łamach The Verge.

Jak widać, obsługa aplikacji z Androida jest podobna do obsługi natywnych aplikacji Windowsa 11. Programy uruchamiane są w oknach, które można w pewnym zakresie powiększać lub pomniejszać, a do tego bez problemu działają funkcje przypinania, co pozwala sprawnie podzielić ekran. Zależnie od implementacji konkretnej aplikacji na Androida, zmiana proporcji okna może jednak skutkować przeładowaniem interfejsu.

Na tę chwilę Windows 11 oferuje obsługę aplikacji z Androida wyłącznie testerom w ramach programu Insider, którzy korzystają z systemu na kanale beta. W najbliższych miesiącach opcja ma jednak wreszcie trafić do wszystkich użytkowników Windows 11. Być może do tego czasu większość chętnych będzie już mogła zainstalować system, także na starszym sprzęcie, który dziś teoretycznie nie jest jeszcze obsługiwany.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)