Windows 11 na #MicrosoftEvent. Sprawdź, gdzie i kiedy oglądać prezentację

Windows 11 na #MicrosoftEvent. Sprawdź, gdzie i kiedy oglądać prezentację

Jedna z tapet Windows 11
Jedna z tapet Windows 11
Źródło zdjęć: © Jahus/imgur
Oskar Ziomek
24.06.2021 06:58

Windows 11, jeśli finalnie tak będzie nazwany, zostanie zaprezentowany 24 czerwca podczas wydarzenia #MicrosoftEvent. Producent zapowiadał wcześniej, że to "aktualizacja dekady". W praktyce może to być głównie wizualna zmiana względem Windows 10.

Tak bowiem wynika ze wstępnej analizy Windowsa 11 w wersji, która rzekomo przypadkiem trafiła niedawno do internetu. W praktyce Windows 11 to "Windows 10" z nieco innym interfejsem (dla typowego użytkownika to będą największe zmiany) i kilkoma modyfikacjami od strony technicznej.

Jeśli faktycznie skończy się na nazwie Windows 11, jak sugerują dotychczasowe przecieki, idea zmiany nazwy z Windows 10 może być zaskakująca, zważywszy na powierzchowność większości zmian. Z drugiej strony pierwsze testy Windowsa 11 w benchmarkach wskazują na nieco lepszą wydajność, ale trzeba pamiętać, że nie dotyczyły finalnej kompilacji systemu.

Windows 11 - gdzie i kiedy oglądać?

Prezentacja "zmian w Windowsie" - bo tak oficjalnie zapowiadane jest wydarzenie Microsoftu - odbędzie się 24 czerwca o godz. 17:00 czasu polskiego. Streaming będzie dostępny na stronie Microsoftu, skąd już teraz można dodać automatyczne przypomnienie o wydarzeniu do Outlooka. Będziemy oczywiście śledzić tę prezentację, a relację znajdziecie na dobrychprogramach.

Warto dodać, że na oficjalnym Twitterze Windowsa pojawiła się nowa zapowiedź #MicrosoftEvent. Na podstawie kilkusekundowego filmu zagraniczne media spekulują, że jedną z głównych zmian w Windows 11 może być obsługa dotyku i gestów.

To niewykluczone, zważywszy że niedawno zadeklarowano wstrzymanie rozwoju Windows 10X, a tym samym odwlekana wiele razy premiera Microsoft Surface Neo stanęła pod znakiem zapytania. Być może sprzęt zostanie zaprezentowany wraz z nowym systemem? Wątpliwości zostaną rozwiane już dzisiaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)