Windows 11 OEM w październiku lub listopadzie. Powstają już sterowniki

Strona głównaWindows 11 OEM w październiku lub listopadzie. Powstają już sterowniki
03.08.2021 07:04
Windows 11 zaskakuje w pierwszych testach
Windows 11 zaskakuje w pierwszych testach
Źródło zdjęć: © Mockuper/Imgur

Windows 11 w wydaniu OEM powinien trafić na rynek najprawdopodobniej w październiku, a najpóźniej listopadzie bieżącego roku. Chociaż przybliżony termin znany jest od czasu prezentacji Windows 11, teraz wyszły na jaw nowe szczegóły w dokumentacji.

bETxtfKd

Jak zwraca uwagę Windows Latest, Microsoft opublikował niedawno dokument informujący o rozpoczęciu procesu przyjmowania zgłoszeń sterowników sprzętowych tworzonych z myślą o wersji 21H2 Windowsa 11. Licząc na wdrożenie ich do systemu i zgodność ze sprzętem, który trafi potem na rynek, twórcy są zobowiązani dostarczyć je do 24 września.

Windows 11 może być więc gotowy parę tygodni później, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę historyczne podejście do aktualizacji Windowsa 10 "xxH2". Pomijając pierwsze lata istnienia systemu i czasy wydań Treshold oraz pierwszych Redstone, aktualizacje funkcji wydawane w drugiej połowie roku pojawiały się zwykle w połowie października lub listopada.

Windows 11 będzie aktualizowany tak jak Dziesiątka. Łatkowy Wtorek bez zmian
Windows 11 będzie aktualizowany tak jak Dziesiątka. Łatkowy Wtorek bez zmian
bETxtfKf

W przypadku Windowsa 11 nie będzie to jednak oznaczać powszechnej dostępności dla każdego obecnego użytkownika Dziesiątki. W praktyce mowa jest bowiem o wydaniu OEM, które trafi do nowych komputerów na rynku i będzie dostępne do zakupu (najpewniej od razu obok wersji BOX). Warto pamiętać, że darmowa aktualizacja do Windows 11 z Windowsa 10 przewidywana jest dopiero w 2022 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETxtfKp
Komentarze (28)
bETxtfLb