Windows 11: opcja z Media Creation Tool może trafić do ustawień

Windows 11: opcja z Media Creation Tool może trafić do ustawień

BSOD w Windows 11
BSOD w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
30.01.2023 14:50, aktualizacja: 31.01.2023 12:28

Użytkownicy Windowsa 11, którzy napotykają na błędy w oprogramowaniu i chcą "odświeżyć komputer" serwując mu reinstalację systemu, niedługo zrobią to z poziomu ustawień Windowsa 11. Obecnie można to zrealizować przez oficjalne narzędzie Media Creation Tool.

Windows 11 dla testerów oferuje zarys nowej funkcji w systemowych ustawieniach, która w praktyce jest dziś znana jak element aplikacji Media Creation Tool. Chodzi o oficjalne narzędzie Microsoftu, które gwarantuje opcję pobrania najświeższego obrazu ISO Windowsa i późniejsze stworzenie nośnika instalacyjnego lub - co w tym przypadku ważniejsze - odświeżenia danego komputera, na którym uruchomiono pobieranie.

Jak zwraca uwagę Windows Latest, ta druga opcja powinna zostać niedługo udostępniona w samym Windowsie 11 i być dostępna z poziomu ustawień. Obecnie można w podobny sposób przywrócić system jedynie kasując wszystkie dane i ustawienia konfiguracyjne. Nowa opcja zapewni reinstalację Windowsa z pominięciem tego kroku, co pozwoli zacząć korzystać z danej wersji "od nowa", ale przy zachowaniu danych.

Nowa opcja przywracania w testowym Windows 11
Nowa opcja przywracania w testowym Windows 11© Windows Latest

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy nowa opcja może trafić do finalnego wydania Windowsa 11. Faza testów również wydaje się być dopiero początkowym etapem - funkcja jest już widoczna, ale w tym momencie nie jest dostępna. Ostatecznie należy również pamiętać, że testowane przez Microsoft funkcje Windowsa w ramach programu Insider niekoniecznie muszą zostać zaakceptowane i wdrożone do stabilnego wydania.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)