Windows 11: premiera za tydzień. Wiedziałeś o tym?

Urządzenia z Windows 11
Urządzenia z Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek

29.09.2021 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11 trafi do pierwszych komputerów 5 października, czyli za niespełna tydzień, ale jak wynika z badań rynku, znakomita większość użytkowników systemu Microsoftu o tym nie wie. Czyżby producent nie radził sobie z reklamą?

Ponad 60 proc. użytkowników Windowsa nie wie, że Microsoft lada moment udostępni Windowsa 11 - wynika z ciekawych badań opublikowanych przez serwis Savings. Z pozostałych 38 proc. świadomych nadchodzącej premiery, tylko niecała połowa rozważa instalację - mimo, że nowy system będzie dostępny za darmo dla obecnych użytkowników Windows 10, których komputery spełniają wymagania sprzętowe.

Badanie przeprowadzono na grupie ponad 1000 użytkowników Windowsa w Stanach Zjednoczonych by sprawdzić, jak wygląda świadomość nadchodzącego udostępnienia Windowsa 11. Mimo wszystko premiera nowego systemu operacyjnego Microsoftu to nie chleb powszedni, jak coroczna prezentacja nowego Androida; Windows 10 miał premierę ponad 5 lat temu. Mimo to, o premierze Windowsa 11 i tak mało kto słyszał.

Czyżby więc Microsoft nie potrafił przeprowadzić skutecznego marketingu? Można też spekulować, że twórcy nie są w stu procentach pewni jakości swojego produktu, jeśli na prawo i lewo nie rozpowiadają, że lada moment będzie dostępny.

Ostatnie doniesienia potwierdzają, że do ostatnich chwil trwają prace nad błędami w Windows 11. Można się więc obawiać, czy wdrożenie w pierwszych komputerach faktycznie będzie skuteczne i pozbawione problemów - tak, jak zapowiada to Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (127)