Windows 11 z nowym Microsoft Store. Twórcy aplikacji będą mogli zarobić więcej

Windows 11 z nowym Microsoft Store. Twórcy aplikacji będą mogli zarobić więcej

Kadr z prezentacji Windows 11
Kadr z prezentacji Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek
25.06.2021 19:48

Windows 11 otrzyma nowy sklep z aplikacjami, a już za miesiąc twórcy mogą zacząć korzystać z nowych zasad rozliczania zysków. Microsoft da im możliwość stosowania platform sprzedażowych firm trzecich w swoich aplikacjach i nie pobierze od tego prowizji.

Przebudowany Microsoft Store to jedna z wielu kluczowych nowości w Windows 11. Zmieni się nie tylko wizualnie, co będzie lepiej odpowiadać stylistyce całego Windows 11, ale również od strony technicznej. Od 28 lipca Microsoft umożliwi twórcom aplikacji stosowanie platform sprzedażowych firm trzecich wewnątrz swoich programów, a od uzyskanych w ten sposób wpływów nie pobierze opłat. Twórca otrzyma 100 proc. kwoty.

To nie koniec zmian. Microsoft Store w Windows 11 będzie też bardziej "otwarty" na różne aplikacje, a konkretnie technologie, w których zostaną wykonane. Jak podaje Microsoft, deweloperzy będą tu mogli publikować między innymi programy Win32, PWA (aplikacje progresywne) czy UWP (Universal Windows Platform).

Warto też wiedzieć, że do Microsoft Store trafią również aplikacje, które obecnie istnieją poza nim. Ze strony Microsoftu będzie to na przykład Teams i Visual Studio, a jeśli chodzi o producentów zewnętrznych - Adobe Creative Cloud, Zoom czy Canva. Jak podaje Microsoft, pobierając aplikacje ze Sklepu, użytkownik Windows 11 ma mieć pewność, że oprogramowanie jest bezpieczne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)