Windows 8 i RT ze wsparciem przynajmniej 4 lata, Windows Store ma 20 tysięcy aplikacji

Windows 8 i RT ze wsparciem przynajmniej 4 lata, Windows Store ma 20 tysięcy aplikacji

26.11.2012 13:14, aktualizacja: 27.11.2012 03:09

Microsoft poinformował właśnie o planie świadczenia wsparcia technicznego dla najnowszych systemów — Windows 8 i Windows RT. Różne edycje „ósemki” będą wspierane nieco dłużej, niż RT, bo do 9 stycznia 2018 roku, wsparcie rozszerzone ma być świadczone do 9 stycznia 2023 — czyli bez zaskoczeń.

Obraz

Zgodnie z danymi ze stron wsparcia Windows RT na Surface będzie aktualizowany do 11 kwietnia 2017 roku, towarzyszący mu Office 2013 RT w wersji Home lub Student będzie miał identyczne terminy. Surface jest uważany za produkt konsumencki, więc nie będzie objęty wsparciem rozszerzonym. Różne źródła przewidują jednak, że termin ten zostanie jeszcze przesunięty, gdyż zwykle firma z Redmond wspiera swoje oprogramowanie konsumenckie przez 5 lat. Nie poznaliśmy jeszcze czasu, przez jaki Microsoft będzie wydawał aktualizacje dla Windowsa RT na sprzęcie innych producentów.

Nowa polityka świadczenia wsparcia Microsoftu mówi, że dla produktów sprzętowych będzie świadczone przez minimum 4 lata. To krótko, jak na standardy Microsoftu (5 lat dla konsumentów, 10 lat dla biznesu), ale na tle konkurencji wypada bardzo hojnie. Apple nie wydaje aktualizacji dla sprzętu, który skończył 2 lata, produkty z Androidem również mają z tym poważne problemy i wiele z nich nadal działa pod kontrolą systemu, z którym zostały kupione.

Przy tej okazji warto wspomnieć o tym, że Windows Store w czwartek przekroczył kolejną symboliczną granicę — 20 tysięcy aplikacji. W momencie premiery systemu, 26 października, było ich na całym świecie nieco ponad 9 tysięcy, przy czym nie doliczono programów, które są wpisane do bazy, ale można je kupić tylko poza sklepem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)