Windows 8 z pulpitem w „chmurze”?

Windows 8 z pulpitem w „chmurze”?

17.11.2010 11:52

Do Internetu przeciekły kolejne informacje na temat kolejnego Windowsa. Wynika z nich, że nowy system wprowadzi usługę wirtualnych pulpitów online.

Desktop as a Service (DaaS) to usługa umożliwiająca korzystanie z wirtualnych pulpitów w chmurze obliczeniowej. Ma to ułatwić dostęp do systemu, współpracę w firmie czy tworzenie kopii zapasowych danych. Takie rozwiązanie zakłada, że komputer staje się jedynie urządzeniem, za pomocą którego można połączyć się z wirtualnym pulpitem oraz aplikacjami zapisanymi na serwerze. Mary-Jo Foley z serwisu ZDNet dotarła do materiałów, z których wynika, że właśnie nad czymś takim pracuje Microsoft.

Użytkownik miałby dostęp nie tylko do wirtualnego pulpitu, ale także programów i danych zapisanych „w chmurze”. Nowa usługa byłaby przeznaczona przede wszystkim dla firm, które dzięki DaaS mogłyby w łatwy sposób dzielić się informacjami i dostępem do aplikacji między pracownikami. Możliwe, że razem z szerokim dostępem do chmury obliczeniowej Microsoft wprowadziłby również sklep z aplikacjami. Na podobny krok zdecydował się już Apple (Mac App Store) czy Canonical (Centrum oprogramowania). Nowy system operacyjny Microsoftu miałby pojawić się około 2012 roku. O głębokiej integracji Windowsa 8 informowaliśmy już na początku tego miesiąca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)