Windows 95 i niespodzianka w jednej z aplikacji, czyli "nowy" easter egg w systemie

Windows 95 i niespodzianka w jednej z aplikacji, czyli "nowy" easter egg w systemie

W Windows 95 odkryto "easter egg", fot. Getty Images
W Windows 95 odkryto "easter egg", fot. Getty Images
Oskar Ziomek
30.03.2021 16:37

W Windows 95 odkryto nowy "easter egg", czyli niespodziankę, której uruchomienie nie jest takie oczywiste. Jak zwrócił na uwagę na Twitterze jeden z użytkowników, w aplikacji Internet Mail można w nietypowy sposób wyświetlić listę nazwisk twórców, którzy mieli związek z jej rozwojem.

Chociaż lista sama w sobie nie szokuje, wszystko wskazuje na to, że dopiero niedawno odkryto, jak ją wyświetlić. Po uruchomieniu aplikacji Internet Mail w Windows 95 należy otworzyć zakładkę "O aplikacji", a następnie wybrać jeden z plików na liście i wpisać na klawiaturze MORTIMER. Na ekranie pojawi się nowe okno z czarnym tłem i przepływające czerwone napisy.

Opisywane odkrycie nie jest oczywiście niczym więcej niż ciekawostką, ale okazało się również bodźcem do dyskusji użytkowników o innych niespodziankach w kolejnych wersjach Windows. Jak prześmiewczo sugeruje jeden z komentujących, w Windows 10 jedynymi "easter eggami" są kolejne BSOD-y po aktualizacjach.

Użytkownicy czujący sentyment do Windows 95 mogą go uruchomić na współczesnym komputerze bez konieczności typowej instalacji. W naszym katalogu znajdziecie właściwą aplikację, która emuluje wygląd i zachowanie starej wersji "okienek".

"Wirtualny" Windows 95 w wersji na współczesne Windowsy, macOS-a, a nawet Linuksa jest dostępny w naszym katalogu programów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)