WindowsArchiwumProgramy archiwalneWindows Configurator

Windows Configurator0.6

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bardzo prosty w obsłudze programik służący do dostosowywania ustawień systemowych do potrzeb i gustów użytkownika. Nie wymaga on żadnych zaawansowanych umiejętności, nie trzeba orientować się czym jest rejestr systemowy itp. Oferuje jednak kilka ciekawych możliwości, a obecnie kiedy powstaje cała masa programów służących do "podkręcania" Windows XP przypomina, że starsze systemy również można podrasować...

Niektóre cechy programu Możliwość zmiany 38 systemowych ikon takich jak: Mój Komputer, Kosz, Panel Sterowania, Pulpit, Folder, Dyskietki, Drukarka itp. Zmiany wpisów, usuwanie wpisów lub odinstalowywanie programów, wyświetlanych w oknie 'Dodaj/Usuń programy'. Możliwość wyboru, które pozycje będą widoczne w menu 'Nowy', które jest dostępne po prawym klawiszem myszki na pulpicie albo w Eksploratorze Windows. Ukrywanie elementów Menu Start takich jak 'Ulubione', 'Dokumenty' itp., można z mienić opóźnienie wyświetlania menu, wyłączyć menu kontekstowe i edycję Menu Start. Wyłączanie dostępu do elementów Panelu Sterowania, albo do poszczególnych stron tych okien. Wyłączanie właściwości Active Desktop, ukrywanie różnych ikon z pulpitu, może pozwolić na zmianę nazwy kosza, zupełnie wyłączyć pulpit itp. Możliwość ograniczenia dostępu do ustawień dotyczących sieci, ustawianie minimalnej długości haseł, domyślne TTL dla TCP/IP. Możliwość zmiany zarejestrowanego użytkownika, organizacji, ścieżki instalacyjnej, wyłączanie narzędzi do edycji rejestru, ustawianie rejestracji w Windows Update, zmiany ustawienia powłoki. Możliwość wprowadzania zmian w podpowiedziach, które są wyświetlane gdy użytkownik najedzie myszką na jedną z systemowych ikon takich jak: Mój Komputer, Moje Dokumenty, Panel Sterowania, Internet Explorer itp. Ukrywanie poszczególnych dysków z Eksploratora Windows. Można wyłączyć elementy menu z Internet Explorera, wyłączyć jego menu kontekstowe, ograniczyć inne czynności użytkowników, zmienić tytuł Internet Explorera, zmienić tło dla pasków narzędzi, animację itp. Wyłączanie menu kontekstowego Eksploratora, dostęp do menu 'Plik', dostosowywanie pasków narzędzi. Windows Configuratora można zabezpieczyć hasłem. Uwaga! 1. Program uruchamia się automatycznie w wersji angielskiej - po włączeniu programu trzeba wybrać język na liście rozwijanej 'Language'. 2. Program z założenia tworzony był pod kątem systemów Windows 95/98 i Me ale działa również pod kontrolą systemów NT 4.0 i 2000 jednak w tym przypadku niektóre jego funkcje mogą być nie dostępne. 3. Do sprawnego funkcjonowania niektórych opcji wymagany jest Internet Explorer w wersji 4.0 lub nowszej.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań53 359
Data aktualizacji10 cze 2003
Rozmiar pliku0.31 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)