Windows Defender ATP wkrótce z danymi z innych systemów operacyjnych

Windows Defender ATP wkrótce z danymi z innych systemów operacyjnych
Oskar Ziomek

09.11.2017 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zapowiedział współpracę z dostawcami programów zabezpieczających, dzięki której Windows Defender ATP (usługa rozpoznawania zagrożeń w firmowych sieciach) będzie rozwijana również w oparciu o dane pochodzące z systemów macOS, Linux, Android oraz iOS. Partnerami będą Bitdefender, Lookoutm oraz Ziften.

Takie podejście ma być odpowiedzią na potrzeby klientów szukających ochrony i informacji o potencjalnych zagrożeniach niezależnie od platformy. Microsoft zadbał o to, by integracja nie była wymagająca i mogła przebiec szybko, bez konieczności zaprzęgania dodatkowej infrastruktury, przez co nowe efekty współpracy mają się pojawić w usłudze już niebawem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wystarczyć ma kilka kliknięć, by rozpocząć przesyłanie danych z pozostałych systemów do konsoli Windows Defender ATP. Dzięki niej zarządzający siecią mogą na bieżąco monitorować zagrożenia, jakie się w niej pojawiają. Każde urządzenie ma tutaj osobno tworzoną historię, która sięga nawet sześciu miesięcy i wygodny podgląd zdarzeń.

Integracja z Bitdefenderem jest już teraz dostępna dla użytkowników w ramach Public Preview. Pozostałe dwa rozwiązania mają być dostępne wkrótce. Warto dodać, że partnerstwo z wymienionymi firmami to tylko początek. Microsoft ma w planach również współpracę z innymi, jednak szczegóły nie są na tę chwilę zdradzane.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)