Windows Home Server 2011 ukończony, dostępny za miesiąc

Windows Home Server 2011 ukończony, dostępny za miesiąc

30.03.2011 17:12

Microsoft poinformował o ukończeniu prac nad Windows Home Server 2011. Na wydanie OEM przyjdzie nam jeszcze poczekać ponad miesiąc.

Windows Home Server to propozycja Microsoftu przeznaczona dla użytkowników domowych. Mogą oni skorzystać z maszyny dedykowanej na centralne przechowywanie danych i multimediów, a także wykonywanie kopii zapasowych i zapewnienie dostępu z zewnątrz. Najnowsza wersja Windows Home Servera oparta jest na wydaniu Windows Server 2008 R2. Wśród nowości warto wymienić poprawioną funkcję tworzenia kopii zapasowych, szybki dostęp do komputerów podłączonych do sieci, a także ulepszone przesyłanie mediów.

Jak czytamy na blogu Microsoftu, wersja OEM Windows Home Server powinna ukazać się na początku maja tego roku. Będzie dostępna w 19 językach, w tym po polsku. Cena produktu będzie podana w kwietniu, w tym też miesiącu Windows Home Server będą mogli pobrać subskrybenci TechNetu i MSDN. Microsoft pracował nad wydaniem systemu od ubiegłego roku. Z kolei w listopadzie 2010 okazało się, że Windows Home Server 2011 nie będzie wyposażony w mechanizm Drive Extender. Umożliwia on szybkie kopiowanie danych na dyski twarde - na przykład w celu archiwizacji danych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)