Windows na autopilocie. PC gotowy do pracy od pierwszego uruchomienia

Windows na autopilocie. PC gotowy do pracy od pierwszego uruchomienia

Windows na autopilocie. PC gotowy do pracy od pierwszego uruchomienia
29.06.2017 17:55

Znamy szczegóły kolejnej nowości, która pojawi się w jesiennej aktualizacji Creators Update dla Windowsa 10. AutoPilot to chmurowy system zdalnego zarządzania komputerami, który znacznie ułatwia proces konfiguracji komputera. Rozwiązanie jest przeznaczone przede wszystkim dla firm utrzymujących kilkadziesiąt maszyn z Windowsem 10.

Windows AutoPilot to część większego programu Windows AutoPilot Deployment Program. Jego celem jest ułatwienie i uproszczenie procesu wdrażania i utrzymywania Windowsa 10, by był bardziej przyjazny i mniej angażujący. Przy okazji poprawione zostało także zarządzanie urządzeniami mobilnymi i monitorowanie stanu urządzenia w Windows Analytics.

AutoPilot pozwala automatycznie przygotować maszynę gotową do pracy. Od razu po uruchomieniu zostanie połączona z Azure Active Directory, usługami Intune, możliwe będzie też instalowanie aplikacji Office 365 ProPlus. Usługa jest już testowana przez zespół odpowiedzialny za komputery Surface, będzie szerzej dostępna jeszcze w tym roku. W planach jest również wprowadzenie integracji z Windows AutoPilot w Microsoft Store for Business, dzięki czemu firmy będą mogły dołączać do programu z kupionymi wcześniej maszynami.

Częścią Fall Creators Update będzie też narzędzie AutoPilot Reset, pozwalające szybko przywrócić komputer po awarii do stanu, w którym da się z niego korzystać, ale bez usuwania połączenia z Azure Active Directory. Sporo zmian czeka też Intune, który będzie miał możliwość instalacji i konfiguracji Windows Defender Aplication Guard i reguł zapory sieciowej.

350201717193074625

AutoPilot Deployment Program jest kierowany nie tylko do firm, które dzięki oszczędności czasu będą ponosiły mniejsze koszty. Zapewne pośrednio skorzystają także prywatni użytkownicy komputerów, dzięki możliwości korzystania z AutoPilota przez resellerów i dystrybutorów, choć dla nich będzie to mniej odczuwalne. Warto zaznaczyć, że niektóre funkcje AutoPilota mogłyby sprawdzić się także przy serwisowaniu komputerów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)