Windows Phone 7 ukończony, czekamy na telefony

Windows Phone 7 ukończony, czekamy na telefony
02.09.2010 10:53

Microsoft poinformował, że prace nad Windows Phone 7 zostały właśnie ukończone. Teraz pozostaje już tylko czekać, aż na rynku pojawią się pierwsze smartfony wyposażone w nowy system mobilny Microsoftu.

Na blogu zespołu Windows nowy system opisywany jest jako najdokładniej przetestowana platforma mobilna, jaką kiedykolwiek wypuścił Microsoft. Oby tak było, bo poprzednik Windows Phone 7, system Windows Mobile, praktycznie nie liczy się już na rynku mobilnym - udostępnione wczoraj przez Net Applications statystyki pokazują, że Microsoft ma już tylko 2% rynku mobilnego, podczas gdy góruje iOS z wynikiem 44%, a za nim plasują się Java ME (33%), Symbian (10%) i Android (8%). Jeśli więc nowe dziecko Microsoftu nie okaże się rewolucją, to firma przynajmniej na jakiś czas będzie musiała pożegnać się ze smartfonami.

O tym, czego spodziewać się po najnowszym mobilnym systemie Microsoftu pisaliśmy już niejednokrotnie - po szczegóły odsyłamy więc do materiałów na temat ogólnych informacji ujawnionych przy okazji pierwszej publicznej demonstracji, architektury Windows Phone 7 czy planowanych aplikacji.

Wydanie wersji RTM systemu nie oznacza oczywiście, że Windows Phone 7 debiutuje dziś na rynku. Teraz pałeczkę przejmują producenci smartfonów, którzy w ciągu najbliższych kilku tygodni powinni wydać nowe urządzenia specjalnie zaprojektowane do pracy z nowym systemem. Jeszcze przed tegorocznymi Świętami w sprzedaży ma być dostępna zróżnicowana oferta telefonów z Windows Phone 7 na pokładzie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)