WindowsGrafikaPrzechwytywanie obrazuWindows Screen Capture Tool

Windows Screen Capture Tool1.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Windows Screen Capture Tool to darmowe narzędzie, które służy do wykonywania zrzutów ekranowych. Program współpracuje z systemami operacyjnymi wchodzącymi w skład rodziny Windows.

Windows Screen Capture Tool bazuje na interfejsie użytkownika Metro wykorzystanym w najnowszej wersji popularnych "okienek" Microsoftu, czyli Windows 8. Użytkownik ma do dyspozycji możliwość przechwycenia obrazu całego ekranu, wybranego obszaru, aktualnie otwartego okna lub wybranej strony internetowej i może wybrać, czy na wykonanym screenshocie ma być widoczny kursor myszy.

Co ciekawe, istnieje także opcja umieszczenia znaku wodnego do stworzonego zrzutu ekranowego oraz edytowania go (obracanie w pionie i poziomie oraz przesuwanie w lewo i w prawo, a także dodawanie nieskomplikowanych efektów), za pomocą prostego w obsłudze, wbudowanego programu graficznego.

Windows Screen Capture Tool składa się z głównego ekranu widocznego po prawej stronie, na którym mamy pogląd stworzonego screenshota. Możemy go zapisać na dysku lub – gdy stwierdzimy, że nie spełnia on naszych oczekiwań – usunąć. Natomiast z lewej strony, w formie przejrzystych kafelków, wybieramy w jakiej formie ma być przechwycony obraz (okno, cały ekran, etc.), edytujemy go lub dodajemy wspomniany już znak wodny. Warto wspomnieć, że program można całkowicie zminimalizowac – wówczas będzie on pracował w tle, będąc cały czas pod ręką użytkownika.

Narzędzie oferuje opcję przypisania poszczególnych czynności pod wskazane przyciski na klawiaturze, dzięki czemu przechwytywanie kolejnych zrzutów ekranowych przebiega niezwykle sprawnie.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.73 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań9 889
Data aktualizacji27 lut 2013
Rozmiar pliku0.34 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)