Windows Store bez konta Microsoft? To już możliwe, choć znów nie dla wszystkich

Windows Store bez konta Microsoft? To już możliwe, choć znów nie dla wszystkich28.11.2016 18:12
Windows Store bez konta Microsoft? To już możliwe, choć znów nie dla wszystkich

Ostatnie wersje systemu Windows przyzwyczaiły nas do tego, że do korzystania ze oficjalnego sklepu z aplikacjami konieczne jest zsynchronizowanie całego konta systemowego z kontem Microsoftu. Serwis windowsarea.de informuje, że nastąpiły właśnie w tej kwestii pewne zmiany, choć w ściśle ograniczonym zakresie.

Możliwe jest już bowiem instalowanie aplikacji z Windows Store, posługując się jedynie lokalnym kontem użytkownika. Nie każdy chce przecież posługiwać się na swojej instalacji Windowsa 10 kontem w usługach Microsoftu. Korporacja wprowadziła jednak ograniczenia licencyjne. Pobieranie aplikacji jest możliwe tylko w przypadku Windowsa 10 Pro, niektóre źródła donoszą, że dotyczy to także licencji Enterprise. Rozbieżności świadczą o tym, że Microsoft nie wprowadził jak dotąd nowości globalnie i są one dopiero w fazie testów.

źródło: windowsarea.de
źródło: windowsarea.de

Ponadto konta niepowiązane z usługami Microsoftu oferują w przypadku korzystania z Windows Store jedynie wybiórcze funkcjonalności. Możliwe jest za jego pośrednictwem instalowanie tylko bezpłatnego oprogramowania, niemożliwa jest nawet aktualizacja płatnego. Wszelkie inne scenariusze niezmiennie wymagają powiązania kont.

Testowane przez Microsoft możliwości po raz kolejny dobitnie pokazują, że to właśnie użytkownicy biznesowi są dla Microsoftu priorytetowi, i w zasadzie trudno się tutaj dziwić: wolnoć Tomku... Ograniczanie możliwości oprogramowania jest wpisane w licencjonowanie produktu i znacznie łatwiej je uzasadnić , niż choćby przekazywanie firmom trzecim danych z telemetrii zebranych od wszystkich użytkowników. Zwłaszcza gdy służy ono do doskonalenia produktów dodatkowo płatnych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)