WindowsDodatkiPoprawki i aktualizacje zabezpieczeńWindows XP Service Pack 2
Windows XP Service Pack 2 ikona

Windows XP Service Pack 2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Dodatek Service Pack 2 dla systemu Windows XP to jeden z największych w historii firmy Microsoft dodatków Service Pack. Wprowadza on do systemu szereg nowych mechanizmów zabezpieczeń, znacznie bardziej zaawansowanych niż poprzednio.

Nowe funkcje dostarczane przez Service Pack 2 umożliwiają lepszą ochronę przed wirusami, robakami i hakerami. SP2 dla Windows XP posiada między innymi domyśnie włączoną, usprawnioną zaporę firewall, która ma za zadanie zabezpieczyć komputer przed atakami z zewnątrz (na przykład przez robaki typu Blaster), dostępne jest również nowe okno Centrum zabezpieczeń, w którym szybko można sprawdzić stan podstawowych usług bezpieczeństwa - firewalla, programu antywirusowego czy aktualizacji systemowych.

Service Pack 2 to także szereg innych poprawek, nie tylko tych podnoszących bezpieczeństwo systemu, ale i jego stabilność. Dodatek dokonuje również aktualizacji wielu programów będących składnikami systemu Windows, na przykład Windows Movie Maker do wersji 2.1

Uwaga!

Jeśli na komputerze z systemem Windows XP zainstalowany jest już przynajmniej Service Pack 1, to zamiast opisywanego tutaj Service Pack 2 polecamy instalację nowszej wersji Service Pack 3, która zawiera w sobie Service Pack 2 i wprowadza szereg dodatkowych poprawek i zmian. W przypadku "czystej" wersji Windows XP, nieposiadającej żadnego Service Packa, konieczne jest najpierw zainstalowanie Service Pack 2, a dopiero później Service Pack 3.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.017 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań1 562 693
Data aktualizacji13 wrz 2004
Rozmiar pliku260.35 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Windows XP Service Pack 2 ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (257)